TekSoft Ana Sayfa

 

KTSPRO - Kolay Ticari Set PRO güncellemeleri

 

Türkiye'nin en kullanışlı ticari çözümü

 

Bu sayfadan kullandığınız sürümün güncel olup olmadığını görebilir, ve isterseniz güncelleme yapabilirsiniz.

 

Bu site 800x600 ve üzeri çözünürlüklerde Internet Explorer 5 veya üzeri tarayıcılar için dizayn edilmiştir.

 

 

Güncel Kurulum Dosyası : indirmek için tıklayınız (isterseniz Dropbox üzerinden indirin)

Güncel Versiyon : 1.5.79 (01 Eylül 2023)

 

 • 1.5.79 (01 Eylül 2023) : Varsayılan KDV oranları ve döviz kurları güncellendi.

 

 • 1.5.79 (03 Ocak 2023) : Eposta programının kullandığı OpenSSL kütüphanesi güncellendi. Açılış ekranında (firma seçme ekranı) firma sıralamasını kaydetme seçeneği sağtuş menüsüne eklendi. Teklif ve siparişler ekranlarında kayıt kilidine göre sıralama ve süzgeç eklendi. Bazı küçük iyileştirmeler ve bazı raporlarda güncellemeler yapıldı.

 

 • 1.5.78 (05 Şubat 2022) : Cari hesabı etkilemeden gelen faturaların kaydedilmesi için SİPARİŞ işlemine ek belge seçeneği eklendi, gelen-giden fatura analizi bu değişikliği içerecek şekilde güncellendi. Hotmail sunucu değişkliği nedeniyle Eposta gönderim aracı güncellendi. Bazı yeni raporlar eklendi.

 

 • 1.5.77 (04 Ekim 2021) : Merkez bankasından kur güncelleme için bir iyileştirme yapıldı, artık çalışmayan kur güncelleme siteleri kaldırıldı.

 

 • 1.5.77 (21 Ocak 2021) : Cari kartında yapılan adres ve fatura bilgileriyle ilgili değişikliklerin, daha önce kaydedilmiş işlemlere aktarılması için "İşlemlerin Cari Bilgilerini toplu güncelle" seçeneği Yeni İşlem menüsü altına eklenmiştir. Teksoft Email programının kullandığı openssl kütüphanesi sürümü yükseltilmiştir. Bazı raporlarda güncellemeler yapılmış, birkaç yeni rapor eklenmiştir. Bazı küçük iyileştirmeler yapılmştır. Kurulum programı XP ve üzeri windows sürümlerinde çalışacak şekilde güncellenmiştir. Dışarıdan veri alma aracında xlsx dosya desteği iyileştirilmiştir.

 

 

 

 

Tüm güncelleme geçmişi ve güncellemelerde değişenler hakkında detaylı bilgi için , lütfen sayfanın altındaki Güncellemelerde Değişenler bölümüne bakınız.

 

 

KOLAY GÜNCELLEME

 

KTSPRO programının yeni kurulumu, en son güncellemeleri içeriyor. Program kurulumunu yeniden indirip, mevcut sürümünüzün üzerine kurulum yaparak kolayca güncelleyebilirsiniz. Bu durumda sadece güncelleme yapılır. Mevcut veri dosyalarınızın üzerine birşey yazılmaz.

 

KTSPRO kurulumu : indirmek için tıklayınız (KTSPROkur.exe 19 MB)

 

Alternatif link (Dropbox) : indirmek için tıklayınız (KTSPROkur.exe 19 MB)

 

 

NASIL GÜNCELLEME YAPACAKSINIZ:

 

 • Öncelikle yukarıdaki kurulum dosyasını (KTSPROKur.exe) "indirmek için tıklayınız" yazısına tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz. (Çalıştır, Kaydet gibi seçenekler sunan bir ekran çıkarsa, Kaydet seçip dosyayı bilgisayarınızda bulabileceğiniz biryere kaydettirin).

 

 • KTS çalışıyorsa, kapatın. (Çok kullanıcılı ortamlarda, KTS yazılımını başka kullanıcılar kullanıyorsa onların da KTS yi kapatması gerekir).

 

 • İlk adımda bilgisayarınıza kaydettiğiniz KTSPROkur.exe isimli kurulum programını çalıştırın. Kurulum ekranlarında ilerlerken, kurulum üçüncü ekranda size "Yükleme Klasörü" soracaktır. Kurulum programı KTSnin en son çalıştırıldığı klasörü bulup getirecektir. KTSnin kurulu olduğu klasör değilse, "Değiştir" düğmesine tıklayarak yükleme klasörü olarak KTS programının kurulu olduğu klasörü gösterin.

 

 • Daha sonra ilerleyerek kurulumu sonlandırın.

 

Kurulum sonrası KTS, güncellenmiş KTS programı tüm mevcut bilgilerinizle birlikte açılacaktır (KTS kurulumu, mevcut veri dosyalarınızın üzerine hiçbirşey yazmaz, mevcut verileriniz her durumda korunur).

 

 

 

SADECE GÜNCEL DOSYALARI İNDİREREK GÜNCELLEME

 

İsterseniz sadece güncel dosyaları indirerek güncelleme yapabilirsiniz. Bu durumda, aşağıda verilen zip formatındaki güncel dosyayı indirip, bu dosya içerisinde bulunan dosya ve klasörleri bilgisayarınızda KTSPRO kurulu olan klasör içerisine kopyalamanız gerekiyor.

 

 

KTSPRO Güncel Dosyalar (Zip formatında) : indirmek için tıklayınız (KTSPRO.ZIP 22 MB)

 

Alternatif link (Dropbox) : indirmek için tıklayınız (KTSPRO.ZIP 22 MB)

 

NASIL GÜNCELLEME YAPACAKSINIZ:

 

 • Öncelikle yukarıdaki güncel dosyaları sıkıştırılmış formatta (KTSPRO.ZIP) "indirmek için tıklayınız" yazısına tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz. (Çalıştır, Kaydet gibi seçenekler sunan bir ekran çıkarsa, Kaydet seçip dosyayı bilgisayarınızda bulabileceğiniz biryere kaydettirin).

 

 • İndirilen ZIP dosyasını açınız. İçerisinde KTSPRO.EXE güncel exe dosyası ile, güncel raporların yeraldığı Rapor klasörü bulunmaktadır. (İhtiyaca göre başka bazı klasörler, dosyalar da bulunabilir).

 

 • Bilgisayarınızda kurulu KTS programının hangi klasörde kurulu olduğunu bilmiyorsanız, tesbit ediniz. Bu tesbiti yapmak için, KTSyi çalıştırdığınız kısayol üzerinde (genellikle masaüstünde bulunan KTS simgesi) farenin sağtuşuna tıklayarak açılan menüden "Özellikler" seçiniz. Gelen penceredeki "Başlama Yeri" alanında yazan klasör, KTS yazılımının kurulu olduğu klasördür.

 

 • KTS çalışıyorsa, kapatın. (Çok kullanıcılı ortamlarda, KTS yazılımını başka kullanıcılar kullanıyorsa onların da KTS yi kapatması gerekir).

 

 • Daha sonra, zip dosyası içerisinde bulunan KTSPRO.exe uygulama dosyası ile diğer dosya ve klasörleri, bilgisayarınızda KTSPRO yazılımının kurulu olduğu yere kopyalayınız (Eğer "dosya zaten var, üzerine yazılsın mı" mesajı alırsanız, evet diyerek dosyaların kopyalanmasını tamamlayınız)

 

Güncelleme işlemi sonrasında masaüstündeki kısayolundan programı çalıştırabilirsiniz.

 

 

RAPORLARIN GÜNCELLENMESİ

 

Bazı güncellemeler sonucunda programa yeni raporlar eklenmektedir. Güncelleme sırasında sizde mevcut bulunan rapor dosyasının üzerine yazılmadığından (sizin raporlarda yaptığınız özelleştirmelerin korunması amacıyla bu dosyanın üzerine yazılmıyor), güncelleme sonrası yeni raporların (varsa) programa eklenmesi için aşağıdaki işlemi KTS çalışırken yapabilirsiniz:

 

 • KTS çalışırken "Araçlar" menüsü altından "Veri Araçları" altından "KTS Rapor Güncelleme Aracı" seçiyorsunuz.
 • Açılan pencerede "Dosyayı Aç" düğmesine tıklıyorsunuz. Bu durumda eğer yeni raporlar varsa, KTS onayınızı alarak bu raporları programa yükleyecektir.

 

 

 

KULLANDIĞIM KTS PROGRAMI GÜNCEL Mİ?

 

Kullandığınız KTSPRO sürümünün versiyon ve geliştirme numarasını, "Yardım" menüsünden " KTS Hakkında" seçerek (veya ana ekrandaki KTSPRO logosuna tıklayınca) gelen pencereden öğrenebilirsiniz. Eğer versiyon numaranız veya yayınlanma tarihi, bu sayfanın başındaki güncel versiyon bilgileriyle uyuşmuyor ise, programınız güncel değil demektir.

 

"Yardım" menüsünden "KTS Hakkında" seçmeniz yeterlidir (örnektir):

 

 

 

 

 

GÜNCELLEMELERDE DEĞİŞENLER (Detaylı Güncelleme Geçmişi)

 

 

Geliştirme No : 79 - 25.11.2022

 

 • Eposta programının kullandığı OpenSSL kütüphanesi güncellenmiştir.
 • Açılıştaki firma seçme ekranına firmaları Numara veya İsme göre artan veya azalan şekilde sıraladıktan sonra, sağtuş menüsü için Firma sıralamasını kaydet seçeneği eklenmiştir.
 • Teklif ve siparişler ekranlarında Kayıt kilidine göre sıralama ve süzgeç özelliği eklenmiştir.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmış ve bazı raporlarda güncellemeler yapılmıştır.
 • Çek-Senet kaydı giriş ve değiştirme gibi işlemlerde, kullanıcı yetkilerinin işlemi yapmaya uygunluğunu kontrol etmeyle ilgili bildirilen bir durum giderilmiştir (03.01.2023)
 • Varsayılan KDV oranları ve döviz kurları güncellendi (01.09.2023)

 

 

Geliştirme No : 78 - 05.02.2022

 

 • Cari hesabı etkilemeden gelen faturaların kaydedilebilmesi için SİPARİŞ işlemine ek belge seçeneği eklenmiştir. Gelen-Giden Fatura analizi bu değişikliği içerecek şekilde güncellenmiştir.
 • Hotmail sunucusu smtp.live.com çalışmadığı için, yeni sunucu smtp-mail.outlook.com olacak şekilde Teksoft esposta gönderim aracı güncellenmiştir. Mevcut kayıtlı hesaplar için ilgili değişiklik mail gönderim aşamasında kullanıcı onayı alınarak yapılacaktır.
 • Devir işlemi sırasında, devirin yapılacağı dönemde mevcut veriler varsa öncesinde yedek alınması için bir seçenek eklenmiştir.
 • Bazı yeni raporlar eklenmiştir.
 • Stoklu işlemlerde "Kritik Miktar" kontrolü sırasında birden fazla kritik miktar altına düşen ürünlerden sadece ilkinin gösterilmesi durumu giderilmiştir.

 

 

Geliştirme No : 77 - 18.12.2020

 

 • Cari kartında yapılan adres-fatura bilgileri değişikliklerinin, daha önce kaydedilmiş işlemlere yansıtılması için Yeni İşlem menüsü altına "İşlemlerin Cari Bilgilerini toplu güncelle " seçeneği eklenmiştir.
 • Openssl kütüphanesi sürümü yükseltilmiştir.
 • Termal yazıcılar için, 72mm rulo boyutunda örnek satış fişi tasarımları eklenmiş, bazı raporlarda güncellemeler yapılmıştır.
 • Negatif (-) tutarlı işlemlerin klasik hesap ekstrelerinde veya iki-tarih arası hesap ekstresinde gösterilmemesini gideren bir düzenleme yapılmıştır. (76 ve üzeri geliştirme numaralarında negatif tutarlı işlem girişi yapılabiliyor).
 • Hesap ekstresi ekranında sağtuş menüsünden "İşlem tarihini değiştir" sonrasında, tarih değişikliğinin ekranda anında gösterilmemesini gideren bir düzenleme yapılmştır.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Cari ekranında sağtuş menüsünden "Değiştir" işleminin yapılmamasını gideren bir düzenleme yapılmıştır. (26.12.2020)
 • Raporlarda kullanılabilen ISLEMSONUBAKIYE fonksiyonuyla ilgili bir durum giderilmiştir (01.01.2021)
 • Kurulum proramı XP, Vista gibi eski windows sürümlerinde çalışacak şekilde güncellenmiştir (01.01.2021)
 • İki tarih arası detaylı ekstrelerde bazı durumlarda detay satırlarının tam gösterilmemesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (20.01.2021)
 • Kar-zarar analizi ekranında, analizde kullanılacak alış fiyatı seçiminin sonraki açılışlarda hatırlanmaması giderilmiştir (20.01.2021)
 • Raporlar için "Dosyaya Yazdır" seçiminde, otomatik rapor adı için Rapor No yerine Rapor Adı kullanılması seçenek olarak eklenmiştir (20.01.2021)
 • Dışarıdan veri alma aracında excel xlsx dosya desteği iyileştirilmiştir (21.02.2021)
 • Merkez bankasından kur güncelleme için bir düzenleme yapıldı, artık çalışmayan kur güncelleme siteleri listeden çıkarıldı (04.10.2021)

 

 

Geliştirme No : 76 - 14.07.2019

 

 • Stok ve Cari kartları için mevcut arama özellikleri geliştirilmiş ve Kombine Arama seçeneği eklenmiştir.
 • Alış-Satış ekranlarına Çabuk Ürün Arama-Ekleme penceresi eklenmiştir.
 • Varsayılan arama türü olarak Anında arama yerine Jokerli arama atanmıştır.
 • Ayarlar ekranı yenilenmiş ve stok-cari-rehber ekranları için Gösterim Ayarları aynı sekme içerisinde toplanmıştır.
 • Perakende satışlar için kolayca İADE girme özeliği eklenmiştir.
 • Perakende iade kayıtlarının dikkate alınması için gelir-gider, kar-zarar, kasa-nakit durumu gibi birçok analiz ekranında ayarlamalar yapılmıştır.
 • Perakende Satış Takibi ekranına sadece perakende satışlar için "Kar-Zarar, Stok Hareket, ve Stok Miktar analizi" yapma özelliği eklenmiştir.
 • Alış-satış ekranlarında ürün aramak için kullanılan alanlardaki Anında Arama özelliğinin kullanıcı tarafından devre dışı bırakılabilmesi özelliği eklenmiştir. (Çok kullanıcılı ortamlarda Anında arama başlangıçta kapalı yapılmıştır).
 • Cari işlem girişlerinde alınan-satılan ürün miktarının Eksi (-) olabilmesine izin verilmiştir.
 • Barkod okutma ayarlarına "Okutulan barkoda ait ürün yok ise Uyarı penceresi açılsın" seçeneği eklenmiştir.
 • Barkod okutma ayarlarına "barkod aramasında büyük-küçük harf ayrımı yapılmasın" seçeneği eklenmiştir.
 • Renk ayarlarına Eksi Miktarlı satır rengi, ve Sıfır Miktarlı satır rengi ayarları eklenmiştir.
 • Alış-satış gibi işlemlerde, ürün satırlarında Ürün adı alanının sağında Satırı Sil düğmeciği gösterilir şekle getirilmiştir (Detay menüsündeki ayarlardan gösterilmemesi sağlanabilir).
 • Alış-satış ekranlarında ürün arama alanlarının sağına + simgeli satır ekle düğmeciği eklenmiştir.
 • Alış-satış ekranında F11 ile cağırılan Stoktan Ürün Seçimi ekranına "Birden Fazla Kayıt Ekleme Modu" seçeneği eklenmiştir. Seçenek işaretlendiği zaman, pencereyi kapatmadan istenilen kadar ürün seçimi yapılabilmektedir. Bu seçeneğin işaretli olup olmama durumu, sonraki açılışlarda hatırlanmak üzere otomatik kaydedilmektedir.
 • Cari işlem raporlarında kullanılmak üzere Rapor Tasarımı ekranına ISLEMONCESIBAKIYE, ISLEMSONUBAKIYE fonksiyonları eklenmiştir.
 • Varsayılan PDF türü "PDF Dosyası" yapılmıştır.
 • Teksoft email programının kullandığı OpenSSL kütüphanesi güncellenmiştir.
 • Terazi barkodu okutmada 14.07.2019 tarihli güncellemede miktarın 1 gelmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (16.07.2019)
 • Son güncelleme ile ilgili kullanıcıların bildirdiği bazı durumlar giderilmiştir (favori ürün listesinin normal gösterilmesi, perakende satışta izleme modunda okutmayla yeni satış açılması gibi) (18.07.2019)
 • Çok kullanıcılı ortamlar için bazı iyileştirme ve ilaveler yapılmıştır. Çok kullanıcılı ortamlarda bir kayıt üzerine farklı kullanıcıların aynı andan işlem yapması gibi durumlardaki çakışma mesajları türkçeleştirilmiş, çakışma durumlarında kayıtların otomatik olarak son durumlarının okunara yenilenmesi sağlanmıştır ve ana ekrana "kayıtlar yenile" düğmesi eklenmiştir (28.07.2019)
 • Stok ve Cari kart girişi ekranlarına, kart girişiyle ilgili ayarlara ulaşma düğmesi eklenmiştir (28.07.2019)
 • Yeni stok kartı girişlerinde başlangıçta alış ve satış fiyatları için KDV dahil/hariç olması için bir ayar seçeneği eklenmiştir (28.07.2019)
 • Alış-Satış gibi stoklu işlemlerde, işleme eklenen ürünlerden stok kartı açılmamış tüm ürünler için tek tuşla stok kartı açabilme özelliği eklenmiştir (28.07.2019)
 • 28 Temmuz yayınlanma tarihli güncelleme ile ilgili kullanıcılarımızın bildirdiği bazı durumlar giderilmiştir (03.08.2019)
 • Kur güncelleme site seçeneklerinden artık çalışmayan "canlidöviz" seçeneği kaldırılmıştır (24.09.2019)
 • Raporları PDF formatında yazan seçeneklerden "PDF File" seçeneğinin başka bilgisayarlarda olduğu gibi gösterimemesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (24.09.2019)
 • Son güncellemeyle ilgili Yeni cari kartı girişlerinde doğum tarihi, özel tarih gibi alanların boş bırakılması durumunda "30.12.1899" olarak gösterilmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır. (24.09.2019)
 • Tanımsız stok kartlarının işlem ekranında otomatik tanımlanması sırasında girilen fiyatların da stok kartına aktarılması sağlanmıştır (24.09.2019)
 • Yıl sonunda devir yapmak istemeyen firmalar için dönem menüsünde Dönem Yılını Değiştir seçeneği eklenmiştir (24.11.2019)
 • Online döviz kuru güncelleme seçeneklerine Merkez Bankası ile aynı kurları veren Trunçgil Finans seçeneği eklenmiştir (02.12.2019)
 • Çek-senetlerin cariye işlenmesinde ve ciro edilmesinde günün tarihi yerine çek-senet tarihini varyasılan tarih olarak alan bir düzenleme yapılmştır (15.12.2019)
 • Yeni stok kartı girişlerinde alış veya satış fiyatlarında başlangıçta KDV dahil seçili olsun ayarının işlem görmemesini gideren bir düzenleme yapılmştır (15.12.2019)
 • İşlem ekranındaki iletişim panelinden SMS gönder seçilince bazı durumlarda SMS ekranında başka cari kartının gönderilmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (16.12.2019)
 • Teksoft Email aracının yüksek çözünürlüklü ekranlarda küçük görünmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (16.12.2019)

 

 

Geliştirme No : 75 - 10.09.2018

 

 • İki tarih arası hesap ekstresini seçilen parabirimine göre ekranda gösterme ve raporlama özelliği eklenmiştir.
 • İki tarih arası ekstre için gösterimdeki ve raporlardaki ifadelerin çoğunu kolayca özelleştirme ve kaydetme özelliği eklenmiştir.
 • İki tarih arası ekstre tasarımlarında Detaylı ve Detaysız ekstre tasarımı aynı tasarımı kullanmaktadır ve yazdırma aşamasında kullanıcının seçimine göre detaylı veya detaysız ekstre aynı rapordan alınmaktadır.
 • İki tarih arası ekstre raporlarına cari mutabakat mektubu örnekleri eklenmiştir.
 • Önceki hesap ekstresi raporları için de iki tarih arası ekstre seçeneği eklenmiştir.
 • Bir cari kartı için veya seçilen cari kartları için Cari Hesap Bazında İşlem Analizi yapabilme özelliği eklenmiştir.
 • Hesap ekstresi ekranlarının sağına açılır-kapanır cari iletişim paneli eklenmiştir.
 • KTS tablolarının sol üst köşesindeki simgeye tıklayarak tabloya alan ekleme, çıkarma ve alanların sırasını değiştirme işlemlerini kolayca yapabilme özelliği eklenmiştir.
 • Alış-satış gibi detaylı işlemlerde, tablolarda işlemin başındaki + simgesine tıklanınca açılan ürün satırlarının gösterildiği Detay tablolarındaki alanları ekleme-çıkarma özelliği eklenmiştir.
 • Dosya ve klasör seçimi pencereleri güncellenmiş, yeni windows sürümleriyle uyumlu biçime geçilmiştir.
 • Teksoft email programının kullandığı Openssl kütüphanesi güncellenmiştir.
 • Teklif-Sipariş kayıtlarının tamamının gösterildiği ekrana gelişmiş arama seçenekleri eklenmiştir.
 • Otomatik barkod numarası verme ayarlarında üretici kodunun 5 karakter olarak girilebilmesi sağlanmıştır.
 • Ekrandaki satış kaydı için kar-zarar gösterme kısatuşu Ctrl-F olarak değiştirilmiştir (önceki sürümde Ctrl-Z dir).
 • Bazı küçük düzeltmeler ve iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Ekstre ayarlarından bazılarının kaydedilmemesini gideren bir düzeltme yapılmıştır (14.09.2018)
 • "Hesap Ekstresi" düğmesine tıklayınca Hesap ekstresi menüsünün veya İki tarih arası ekstre panelinin gösterileceğini kullanıcının belirleyebileceği bir ayar seçeneği eklenmiştir (15.09.2018)
 • Kur güncelleme sitelerinden çalışmayan Doviz.com seçeneği kaldırılmış, yerine başka bir seçenek eklenmiştir (17.11.2018),
 • Perakende satışları ve cari işlemleri kaydetmeden yazdırma veya baskı önizleme yapabilme seçeneği eklenmiştir. İlgili seçeneği kullanmak için "İşlem Menüsü" altından "Kaydetmeden Yazdır" seçilmesi yeterlidir. (17.11.2018)
 • Cari ekranında ÖzelTarih2 sütunu alan seçiciyle eklendiği zaman içeriğinin boş gösterilmesi durumu giderilmiştir (17.11.2018)
 • VEYA koşulu içeren bazı özel süzgeçlerin raporlamada raporlanan kayıtlara uygulanmamasını durumu giderilmiştir (18.11.2018)
 • Teksoft Barkod aracının bazı antivirüs yazılımları tarafından silinmesini gideren bir güncelleme yapılmıştır (24.11.2018)
 • Vadeli işlem uyarılarının kaç gün önceden verileceğini kullanıcının belirlemesini sağlayan bir ayar seçeneği eklenmiştir (24.11.2018)
 • Stok Hareketleri Miktar Analizi ekranına hazır süzgeç menüsü eklenmiştir (25.11.2018)
 • Stoktan ürün seçimi ekranlarında Fiyat sütunlarınıın alan seçiciyle eklenebilmesi sağlanmıştır (25.11.2018)
 • Alış, satış, ödeme, çek gibi cari işlem girişi ekranlarına Cari Kartı İletişim Bilgileri penceresine ulaşma düğmesi eklenmiştir (01.12.2018)
 • Cari kartı iletişim bilgilerinin bazen farklı bir cariye ait iletişim bilgisini gösterme durumu giderilmiştir (30.01.2019)
 • Perakende Satış Takibi ekranındaki Detay satırlarının yerleşimini ayarlayıp kaydetme durumunda, kaydedilen yerleşimin sonraki açılışlarda bazen hatırlanmaması durumu giderilmiştir (30.01.2019)
 • Stok Mevcutlarını Düzenleme Aracı ile Stok Fiyatlarını Düzenleme Aracına jokerli arama paneli eklenmiştir (30.01.2019)
 • Dışarından Veri Alma Aracı güncellenmiş ve XLSX, DOCX gibi güncel dosya formatlarını desteklemesi sağlanmıştır (30.01.2019)
 • İşlem tarihini değiştirme ile ilgili bir durum giderilmiş, Teksoft email programının kullandığı OpenSSL kütüphanesi güncellenmiş, bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır (04.04.2019)

 

 

Geliştirme No : 74 - 07.04.2017

 

 • Stok ve cari ekranlarına AKTİF Kartlar-Pasif Kartlar şekinde gösterim seçeneği eklenmiştir. Kullanılmayacak stok veya cari kartlarının gurubunu PASİF gurubu olarak değiştirmeniz kartı pasif hale getirmek için yeterlidir. Seçmeli stok ve cari ekranlarını kullanarak birden fazla cari kartının gurubunu (ve diğer birçok bilgisini) toplu olarak değiştirmek mümkündür.
 • Başlangıçta stok ve cari ekranlarında gösterimin TÜM KARTLAR veya AKTİF KARTLAR olması kaydedilebilmektedir. Bunun için stok ekranında "STOK MENÜSÜ" altından, cari ekranında ise "CARİ MENÜSÜ" altından "Ekran ayarları" seçilmesi yeterlidir.
 • Stok ekranları için stok kartındaki "Bölüm", "Raf", "Yer" bilgileri için hazır süzgeç eklenmiştir.
 • Cari tablosunda alan seçiciye "Özel tarih 1" ve "Özel Tarih 2" alanları eklenmiştir. Seçilen cari kartları için toplu bilgi değiştirme seçeneklerine Özel tarih bilgisini toplu olarak değiştirebilme özelliği eklenmiştir.
 • Daha önce stok kartını değiştirme aşamasında değiştirilebilen Stok Gurubu artık stok kartı izlenirken gösterilen "Stok Gurubunu Değiştir" linkine tıklanarak değiştirilebilmektedir. (Aynı seçenek stok ekranında sağtuş menüsüne de eklenmiştir).
 • Kullanıcı yetkilerinin uygulanmasında bildirilen birkaç durum için düzeltmeler yapılmıştır.
 • Girilen bir tarihteki (geçmişteki) cari durumunu mevcut kayıtlardan hesaplayıp gösteren Geçmişteki Cari Durumu ekranı eklenmiştir. Geçmişteki Stok Durumunu gösteren ekran yenilenmiştir. (30.04.2017)
 • Aktivasyon bilgisinin daha kalıcı olması ve format gibi işlemlerden etkilenmemesi için bir düzenleme yapılmıştır. (24.10.2017)
 • Cari ekranında ADRES bilgisine göre jokerli arama özelliği eklenmişti (24.10.2017)
 • Stok ekranındaki süzgecin "Stok Miktar Analizi" ekranına aktarılmamasını gideren bir düzenleme yapılmıştır (24.10.2017)

 

 

Geliştirme No : 73 - 21.12.2016

 

 • Perakende satışlarda ödeme türünün Nakit veya Kredi kartı seçilmesine göre farklı fiyat uygulanabilme özelliği eklenmiştir. Nakitte ve Kredi kartında hangi fiyatların uygulanacağını Firmaya İlişkin Ayarlar ekranında Fiyatlandırma sekmesinden ayarlayabilirsiniz.
 • Stok Hareketleri Miktar Analizinin cari kartı bazında yapılabilmesi özelliği eklenmiştir. Bir cari kartı için hangi üründen ne kadar alış-satış yaptığınızı miktar ve tutar olarak kolayca görebiliyor ve raporlayabiliyorsunuz. İlgili analiz seçeneğine cari hesap ekstresi ekranındaki Analiz menüsü altından ulaşılmaktadır.
 • Alış veya satış yaparken, girilen ürünlerin birim fiyatlarını toplu olarak % veya tutar girerek artırabilme/azaltabilme özelliği eklenmiştir.
 • Stok ekranında süzgeç uygulanırken Stok Hareketleri Miktar Analizi ekranı çağırıldığı zaman bazı süzgeçlerin analize uygulanmamasını gideren bir düzenleme yapılmıştır. İlgili seçeneğe alış-satış ekranlarındaki DETAY menüsü altından ulaşılabilir.
 • Pos Vade Analizi ekranında kredi kartı tahsilatlarının cari hesaba USD veya EURO olarak kaydedildiği durumda tahsilat tutarını yanlış göstermesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (Ref: Umut Bilgisayar)
 • Windows 10 işletim sisteminde KTS penceresini simge konumuna getirince bildirim panelinde birden fazla "kts çalışıyor" bildiriminin gösterilmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır.
 • Teksoft Email programının kullandığı openssl kütüphaneleri güncellenmiştir.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Çalışmayan kur güncelleme siteleri çalışır olanlarla değiştirildi (24.01.2017)
 • Cari ekranındaki TL veya USD alacaklı kayıları göster hazır süzgecinin düzgün çalışmaması durumu giderildi (24.01.2017)
 • Cari alış ve satışlarda stoktan ürün seçimi ekranlarına "Stok kartı hareketlerini göster - cari hesap için" seçeneği sağtuş menüsü olarak eklendi (24.01.2017)
 • Satış, perakende satış, teklif gibi kayıtlar girerken veya girdikten sonra "Kar Zarar Durumunu Göster" seçerek girilen kayda ilişkin kar-zarar durumunu gösterme ve raporlama seçeneği eklendi. Bu seçeneği kullanabilmek için İşlem Menüsü altından seçim yapılması veya klavyeden Ctrl+Z tuşlanması yeterlidir (04.03.2017)
 • Rapor yazdırma ekranına ekrandaki raporların gösterilme sırasını değiştirebilen yukarı taşı-aşağı taşı düğmecikleri eklenmiştir (04.03.2017)
 • "Seçilen değerleri göster" şeklindeki süzgeç uygulama ekranına seçilmeyenleri gösterebilen "Seçilmeyenler" düğmesi eklenmiştir (08.03.2017)

 

 

 

Geliştirme No : 72 - 24.11.2014

 

 • Seçilen cari işlemleri toplu olarak silebilme özelliği eklenmiştir.
 • Bir cari kartına veya seçilen cari kartlarına toplu olarak Ödeme ve Tahsilat işlemi girebilme özelliği eklenmiştir. Bu özellik zaten mevcut olan "Toplu Hakediş Girişi" gibi kullanılmaktadır.
 • Perakende satış ekranına Favori Ürünler Paneli ve Miktar Klavyesi eklenmiştir. Favori ürünler panelinin boyutları, yeri ve içeriği kullanıcı tarafından tamamen özelleştirilebilmektedir. Çok satılan ürünler veya barkodu olmayan ürünler kolayca Favori ürünler paneline eklenebilmektedir. Miktar klavyesini kullanarak Miktar Girişi yapılabilmektedir.
 • Cari ekranında, fareyle seçmek yerine klavyeden kısatuş ile yeni cari işlem başlatabilmeniz için Cari İşlemler İçin Kısatuş Tanımlama özelliği eklenmiştir. Cari işlemlerden istedikleriniz için kısatuş atayabiliyor (CTRL ve 0..9 arasında bir sayı) ve tanımlanan kısatuş ile yeni cari işlem başlatabiliyorsunuz.
 • Stok ekranındaki tabloya Alan Seçici kullanarak stok fiyatlarını ekleyebilme özelliği eklenmiştir ve Stok Fiyatlarındaki Kuruş Sayısı seçenekleri arasına "6 kuruş hanesi" seçeneği eklenmiştir.
 • Bazı KTS tablolarında Alan Seçici için eskiden gösterilmeyen bazı yeni alanlar eklenmiştir.
 • Daha önce sadece KTS programı başlatılırken yapılabilen "Yedekten Geri Yükleme" işleminin, KTS açık ve bir firmayla çalışılırken yapılabilmesi sağlanmıştır.
 • Döviz kurlarını online güncelleme seçenekleri arasına Döviz.com ve Piyasa.com sitelerinden güncelleme eklenmiş, Altınkaynak seçeneği çalışmadığı için kaldırılmıştır.
 • TekSoft Email programı güncellenmiş ve SSL seçenekleri arasına TLS v1.1 ve TLS v1.2 protokelleri eklenmiştir. Varsayılan SSL protokolü olarak SSL v2.3 seçilmiştir. Eğer hotmail hesaplarınız ile mail gönderme problemi yaşıyor iseniz, hesabınızı silip yeniden tanımlayarak veya SSL seçeneğin SSL v2.3 olarak değiştirerek göndermeyi deneyebilirsiniz. (TLS v1.0 ve SSL v3 protokolleri güvenlik açıkları nedeniyle bazı eposta sunucuları tarafından kabul edilmemektedir).
 • Kasa ekranında yapılabilen "Kasaya Giriş", "Kasadan Çıkış", "Bankadan Gelen" ve "Bankaya Yatan" işlemleri için Gurup veya Banka seçimi yapılabilmesi sağlanmıştır.
 • Stok Fiyatı ayarlama modülüne "Bir stok fiyatını baz alarak başka fiyat oluşturma" seçeneği eklenmiştir.
 • "Kar-Zarar Analizi" ekranındaki "Kullanılacak alış fiyatı" seçeneklerine "Ortalama Alış fiyatı, yoksa Stok Fiyatı" seçeneği eklenmiştir.
 • Perakende ve cari satışlar için Termal Rulo Fiş Yazıcılarda kullanılabilecek örnek Satış Fişi tasarımları eklenmiştir (bu tasarımlar örnek olup, yazıcıya ve kullanılan ruloya göre özelleştirmeler yapılması gerekir). Birkaç yeni rapor eklenmiş, bazı raporlarda küçük değişiklikler yapılmıştır.
 • KTS ana ekranındaki logo yerine firma logosunun gösterilebilmesi özelliği eklenmiştir.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Kurulum programı, bazı antivirüs yazılımlarıyla daha uyumlu olabilmesi için yenilenmiştir ve kurulum programının boyutu küçültülmüştür. Kurulum programında "Portatif kurulum" seçeneği sunulmuştur.
 • Rapor tasarlama ekranında "Hesap" sekmesinin gösterilmemesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (02.12.2014)
 • Stok Mevcutlarını Düzenleme Aracına "Yeni Mevcut Miktar Girişi" paneli eklenmiştir (27.12.2014)
 • Stok ekranına "İki tarih arası hareket gören veya hareket görmeyen kartları listeleme" özelliği eklenmiştir (27.12.2014)
 • Stok ekranındaki Stok Menüsü altına "Geçmişteki stok Durumu" seçeneği eklenmiştir (27.12.2014)
 • Alış-Satış-Teklif vs.. gibi ürün satırları içeren İşlemler yazdırılırken, rapor tasarımındaki ürün satırlarında stok kartından tüm alanların istendiğinde yazdırılabilmesi özelliği eklenmiştir (27.12.2014)
 • Cari işlem tablolarında alan seçici bölümüne "YTL, USD ve EURO genel toplam" sütunları eklenmiştir (27.12.2014)
 • Aylara göre cari işlemlerin toplamını veren bazı yeni raporlar İşlemler ekranına ve Hesap ekstresi ekranındaki Raporlar ekranına eklenmiştir (27.12.2014)
 • Hakediş işlemleri için sağtuş menüsüne "Bu hakediş için Ödeme-Tahsilat gir" seçeneği eklenmiştir (27.12.2014) ,
 • Piyasa.com sitesinin kapanması dolayısıyla, kur güncelleme seçeneklerinden Piyasa.com çıkarılmış, yerine Altınkaynak Web Servisinden güncelleme seçeneği eklenmiştir (28.01.2015).
 • Perakende satış ekranına eklenen Favori Ürünler Paneli, kullanıcı talepleri doğrultusunda Cari Alış-Satış ekranına da eklenmiştir. Cari alış-satış ekranında Favori Ürünler Paneli başlangıçta kapalı olarak gelmektedir. Panel açık duruma getirildikten sonra, panel boyutları ve başlangıçta açık- kapalı olma durumu ayarlanıp cari alış-satış ekranına özel olarak kaydedilebilmektedir (28.01.2015)
 • Favori ürünler panelinin kaydedilen boyutlarının sonraki açılışlarda hatırlanmamasını gideren bir düzenleme yapılmıştır (30.01.2015)
 • Yeni perakende satışlarda "Fatura Kesilecek" seçiminin başlangıçta seçili olmasına yönelik bir ayar seçeneği eklenmiştir (02.04.2015)
 • Dışarıdan veri alma aracına, Stok Kartları için Stok Adı dışında barkod, özel kod gibi alanları da stok anatarı olarak kullanabilme özelliği eklenmiştir (02.04.2015)
 • Toplu yazdırma ekranında "Ek Belgeler" bilgisine göre koşul oluşturulamaması durumu giderilmiştir ve bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır (02.04.2015)
 • Telefon rehberinde "Seçmeli Görünüm" için seçilen kayıtları toplu olarak silebilme özelliği eklenmiştir ve bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır (24.04.2014)
 • Hakediş işlemleri için sağtuş menüsünde bulunan "Ödeme-Tahsilat kaydı gir" seçeneği seçildiğinde hata mesajı alınmasını gideren bir düzenleme yapılmştır (25.04.2015, Ref:Akpınar Yapı).
 • Alış veya Satış işlemi için "Fiyatlar Stok Kartlarına Aktarılsın" seçeneğinin başlangıçta seçili gelmesine yönelik bir ayar seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek Alış ve Satış işlemi için ayrı ayrı belirlenebiliyor ve sonraki açılışlarda hatırlanmak üzere kaydedilebiliyor. Ayarlama için Alış veya Satış kaydı girerken "Fiyatlar Stok Kartlarına Aktarılsın" yazısı üzerinde farenin sağtuşuna tıklayınca açılan menüyü kullanmak yeterlidir (24.05.2015).
 • Alış veya Satış kaydı girerken, birim fiyatı sütununda fiyat girişi yaparken klavyeden D tuşlayarak KDV Dahil kutusunun işaretlenmesi, H tuşlayarak KDV Dahil kutusundan işaretin kaldırılması özelliği eklenmiştir (24.05.2015)
 • Alış-Satış kaydı girerken, Toplam Tutara Göre Birim Fiyatı Hesaplama özellği için KDV Dahil kutusundaki işaretin dikkate alınmasına yönelik bir değişiklik yapılmıştır (24.05.2015)
 • Dışarıdan Veri Alma Aracının kullanımı için Yönetici Kullanıcı olmak şartı kaldırılmış, Dönem Dosyaları Bakımı yetkisi olan kullanıcıların eğer almak istedikleri veri türünde Yeni Kayıt Girme ve Değişiklik Yapma yetkileri varsa Dışarıdan Veri Alma Aracını kullanabilmelerine izin verilmiştir (24.05.2015)
 • Birim fiyatı girişlerinde klavyenin sağ tarafında bulunan numaratör tuşları ile girişlerde (her klavyede bu bölüm bulunmuyor) 4 ve 8 rakamının kullanılamaması ile ilgili bildirilen bir durum giderilmiştir (25.05.2015)
 • Rapor tasarlama ekranına yeni raporları kolayca tasarlamanıza imkan veren Rapor Sihirbazı özelliği eklenmiştir. Sihirbazı kullanmak için rapor tasarlama ekranında "Dosya" menüsü altından "Yeni" seçince açılan pencerede Rapor Shirbazı seçilmesi yeterlidir (25.05.2015).
 • Cari ekranında bulunan cari kartlar listesi tablosuna, alan seçici ile eklenebilecek Parabirimi, Kredi Limiti, Alışlarda İskonto% ve Satışlarda İskonto% sütunları eklendi (28.05.2015)
 • Seçimli cari kartlar listesi ekranına, seçilen cari kartlarının bazı bilgilerini toplu olarak değiştirebilme özelliği eklendi. Seçilen cari kartlarının Cari Gurubu, Özel Kodu, İli, Kredi Limiti, Parabirimi, Alışlarda İskonto% ve Satışlarda İskonto% bilgileri toplu olarak değiştirilebiliyor. Bu özelliği kullanmak için ekranda bulunan "Seçilen Kartlar için" menüsü altından seçim yapılması yeterlidir (28.05.2015)
 • İşlemler ekranına "açıklama", "belge no" gibi bazı alanlarda gelişmiş jokerli arama yapabilme özelliği eklendi (01.07.2015).
 • Cari ekranında Borçlu veya Alacaklı kayıtlar için süzgeç uygulanırken, borç-alacak rakamını belirleyebilme özelliği eklendi. Belirlenen rakam sonraki açılışlarda hatırlanmak üzere kaydedilebiliyor (01.07.2015)
 • Dışarıdan veri alma aracına, cari kartları için anahtar alan olarak "cari ünvanı" dışındaki bazı alanların da kullanılabilmesi özelliği eklendi (01.07.2015)
 • Alış ve Satışlarda ekranda bulunan PEŞİN ALIŞ veya PEŞİN SATIŞ seçeneğinin başlangıçta işaretli olarak gelebilmesine yönelik bir ayar seçeneği eklendi. Ayar için ilgili seçenenek üzerinde farenin sağtuşuna tıklayınca açılan menünün kullanılması yeterlidir (14.08.2015)
 • Taksit takibi ekranında "Cari Kart Bilgileriyle" taksit raporu yazdırılırken, CARİKARTI verikümesinden istenen tüm alanların rapor tasarımına eklenebilmesi sağlandı (14.08.2015).
 • İşlemler ekranından "İli" sütünunun gösterilmesi sağlandı ve hazır süzgeçlere "Seçilen İllere" göre süzgeç eklendi (14.08.2015)
 • Numaratör bulunan klavyelerde, bazı kısatuş tanımlarının numaratörden tuşlandığı zaman işlem yapmaması veya başka bir işlevi devreye almasını gideren bir düzenleme yapıldı (Ref: Bayram Özçelik, On Çay Sanayi)
 • TekSoft Email programının kullandığı openssl kütüphaneleri 1.01p sürümüne güncellendi (14.08.2015)
 • Alış-Satış gibi işlemler için, oran seçimi yaparak Tevkifat uygulama özelliği eklendi. Eskiden tutar olarak KDV sonrası iskonto şeklinde girilen tevkifat rakamı aynı ekrana oran seçerek uygulatılabilmektedir (24.11.2015)
 • Fiyat/Barkod etiketi yazdırma öncesindeki seçeneklere "Başlangıç Etiket No" seçeneği eklendi. Örneğin başlangıç etiket no 5 girilirse, ilk 5 etiket boş bırakılıp sayfada 6. etiketten itibaren etiket yazdırılmaktadır (24.11.2015)
 • Ortalama Fiyat Analizi ekranında, taksitli satışlar olması durumunda ortalama fiyatların yanlış gösterilmesini gideren bir düzenleme yapıldı (24.11.2015, Ref: Perekler Perde)
 • Onay için yönetici şifresi sorulan bazı ekranlarda, şifrenin büyük harflerle yazılmadığı zaman onay verilmemesini gideren bir düzenleme yapıldı (24.11.2015)
 • Alış-Satış gibi işlemler yazdırılırken, raporda ürün satırlarıyla birlikte stok kartından bilgiler yazdırılması istendiğinde ürün satırları değişmesine rağmen aynı stok kartından bilgi gösterilmesini gideren bir düzenleme yapıldı (24.11.2015, Ref: Lider Isı Market)
 • 24 Kasım tarihli güncelleme sonrasında Alınan-Satılan ürünler için barkod yazdırma sırasında başlangıç etiket nosunun sabit olarak 5 gelmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (04.12.2015)

 

 

Geliştirme No : 71 - 12.09.2013

 

 • Stok Giriş-Çıkış Analizi ekranın "Stok Hareketleri Miktar Analizi" olarak yenilenmiş ve Analizler menüsü altından ulaşım sağlanmıştır. ,
 • Stok Hareketleri Miktar Analizi ekranında miktarlarla birlikte özet olarak tutar bilgisinin de gösterilmesi sağlanmıştır.
 • "Cari Hesap Bazında İşlem Analizi" ekranlarında Ba ve Bs Formlarına ilişkin listeleri sorgulama, Ba/Bs Form ve Mutabakat mektupları yazdırma özelliği eklenmiştir.
 • Perakende Satış (F4 tuşu) ve Perakende Satış Takibi (F8 tuşu) ekranlarına kolayca klavyeden kısatuşla ulaşma özelliği eklenmiştir. KTS ana ekranında herhangi bir pencerede (stok, cari, işlemler vs..) F4 tuşlayarak kolayca Yeni Perakende Satış ekranını çağırabiliyorsunuz.
 • Perakende Satış ekranında Eklenen Ürünü Gösteren Panelde Birim Fiyatının gösterilebilmesi seçeneği eklenmiştir. Devreye almak için panel üzerinde sağtuşla açılan menüden "Ürün Kodu Gösterimi" altından "Birim Fiyatı Gösterilsin" seçeneğini seçmeniz yeterlidir.
 • Kurları Güncelleme ekranında Pencereyi Kapat simgesine tıklanınca, kurların yine de güncellenmesi durumu giderilmiştir.
 • Stok Hareketleri Analizi ekranında Belge No, İrsaliye No gibi bazı ek alanların gösterimi sağlanmıştır.
 • Alış Fiyatlarını Görebilme Yetkisi kısıtlanmış kulanıcıların Alış işlemi yapabilmesi ve kayıtlı alış işlemlerine ilişkin detayları görebilmesi engellenmiştir.
 • Bazı raporlarda küçük güncellemeler yapılmış, Ba ve Bs formlarına ilişkin yeni raporlar eklenmiştir.

 

 

Geliştirme No : 70 - 27.09.2012

 

 • Perakende satış ekranı yenilenmiş ve satışları cariye kaydetme, satışları beklemeye alıp yeni satış başlatma, satış ekranını kapatmadan cari işlem yapabilme, satış ekranındaki ögeleri özelleştirebilme, satışa eklenen ürünü bir panelde büyük olarak gösterebilme... gibi birçok yeni özellik eklenmiştir.
 • Çok talep edilen bazı Kullanıcı Kısıtlamaları, KTS Kullanıcı Tanımları ekranına eklenmiştir. Eklenen kısıtlamalar arasında Alış Fiyatlarını Göremesin, perakende satış sırasında fiyatları değiştiremesin, başka kullanıcının yaptığı satışları silemesin-değiştiremesin... gibi kısıtlamalar mevcuttur.
 • Rapor tasarlama aracı güncellenmiş ve programla gelen varsayılan fatura tasarımları kolayca özelleştirilebilecek şekilde değiştirilmiştir. Raporları dosyaya yazdırma işleminde, daha küçük boyutlu pdf dosyası üreten PDF File seçeneği eklenmiştir.
 • Cari İşlem girişi ekranlarında, Yeni düğmesine tıklayınca, yeni girilecek işlem türünü belirleyebileceğiniz menünün açılması sağlanmıştır (önceden bu menüler, Yeni düğmesi üzerinde farenin sağtuşuna tıklayınca açılıyordu).
 • Alış-Satış ekranlarına, alınan-satılan ürünlere yönelik toplu işlem yapılmasını sağlayan Detay Menüsü eklenmiştir. Detay menüsünü kullanarak tüm ürün satırlarının KDV oranı, birim fiyatı, parabirimi ... gibi bilgilerini toplu olarak değiştirebiliyorsunuz.
 • Alış-Satış sırasında, ürün fiyatlarının Stok Kartında kayıtlı başka bir fiyatı kullanarak belirlenebilmesi özelliği eklenmiştir.
 • Alış-Satış işlemleri sırasında, alınan-satılan ürün listesini dosyaya kaydedebilme, dosyadan ürün listesi alma özellikleri eklenmiştir.
 • Alış-Satış ekranlarındaki Detay tablolarına yazitipi boyutunu artırma-azaltma, istenilmeyen alanları tablodan çıkarabilme gibi özelleştirme seçenekleri eklenmiştir.
 • Alış-Satış ekranlarındaki Detay tablolarındaki ürünlerin sırasını değiştirebilme özelliği eklenmiştir.
 • Dışarıdan Veri Alma aracına, stok ve cari kartlarını KTSde kayıtlı başka bir firmadan veya bir KTS yedek dosyasından alma özelliği eklenmiştir. Bu özelliği kullanarak, istediğiniz takdirde Firmalar Arası stok veya cari kartları senkronunu kolaylıkla yapabiliyorsunuz.
 • Yüksek çözünürlüklü ekranlarda, KTS tablolarındaki verilerin okunurluğunu ayarlamanızı sağlayabilmeniz için "Tablo Yazıtipi Boyutunu" belirleyebileceğiniz bir ayar seçeneği, Genel Program Ayarları ekranına eklenmiştir.
 • Windows görüntü ayarlarından Büyük Yazıtipleri kullanımı etkinleştirildiğinde bazı KTS ekranlarının normalden farklı görüntülenmesini gideren bir düzenleme yapılmıştir (Ref: Özcan Pişmaniye).
 • Çok kullanıcılı ortamlarda, ağdaki bilgisayarlarda Dosyaya Yazdır işleminde klasör seçimi ekranının çağırılamamasını gideren bir düzenleme yapılmıştır.
 • Bazı küçük ilaveler ve iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Program ana ekranını simge durumuna küçültüp sonra tekrar büyültmekle ilgili bildirilen bir durum giderilmiştir (Ref:Varan Profil, 05.10.2012)
 • Teklifler ekranındayken İşlemler düğmesine tıklanınca mesaj alınmasıyla ilgili bildirilen bir durum giderilmiştir (08.10.2012)
 • Rapor tasarlama ekranında Zengin Metin girişiyle ilgili düzenleme yapılmıştır (10.10.2012)
 • Cari işlem girişi ekranında, Birim fiyatı-Miktar ayarlama kısatuşlarının çalışmamasını gideren bir düzenleme yapılmıştır (03.01.2013)
 • Kar-Zarar analizi raporlarında Alış Fiyatının gösterilmemesiyle ilgili bir düzenleme yapılmıştır (10.01.2013, Ref:Dercom Bilgisayar)
 • Cari alış-satış girişlerinde, birim fiyatına -fiyat girilebilmesi için bir düzenleme yapılmıştır (11.01.2013, Ref:Dercom Bilgisayar)
 • Altınkaynak sitesinden kur güncelleme işlemi sırasında oluşan bekleme pozisyonunda kalma durumunu gideren bir düzenleme yapılmıştır (10.03.2013)
 • Toplu SMS gönderiminde, her kayda özel SMS gönderilememesi durumunu gideren bir düzenleme yapılmıştır (29.03.2013)
 • Email gönderim aracında, bazı geçerli email adreslerinin geçersiz algılanmasını gideren bir düzenleme yapılmıştır (11.05.2013)
 • Görev tahtasıyla ilgil bazı iyileştirmeler yapılmıştır (11.05.2013)
 • Bakiye durumu borçlu veya alacaklı olduğu halde, bazı raporlarda durumun nötr görünmesiyle ilgili olarak bazı raporlar güncellenmiştir (11.05.2013)
 • Teklif-Sipariş Listesi raporlarının "cari kart bilgileriyle" birlikte yazdırılabilmesi özelliği eklenmiştir (11.05.2013)
 • Bir cari kartı için toplu yazdırma ekranı çağırıldıktan sonra, bazı durumlarda geri dönüşlerde cari kart listesinin boş görünmesiyle ilgili bir düzenleme yapılmştır (11.05.2013)
 • Gelen-Giden fatura analizi ekranında, Sonuçlar tablosunun boş görüntülenmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (12.05.2013). Sonuçlar tablosuna KDV Matrahı sütünu eklenmiş ve analiz ekranındaki tablolara "Tablo yerleşimini kaydet" seçeneği eklenmiştir.

 

 

 

Geliştirme No : 68 - 18.01.2012

 

 • Rapor tasarlama aracında genel bir güncelleme yapılmıştır. Rapor tasarım ekranında görünüm yenilenmiş ve tasarım ekranındaki Dosya menüsü altına "Dosyadan Yükle", "Dosyaya Kaydet" seçenekleri eklenmiştir.
 • Stok Envanteri Hesabı ekranına Ortalama Alış Fiyatından envanter hesaplaması yapılabilmesi için seçenek eklenmiştir.
 • Henüz bir hareket görmemiş stok veya cari kartlarını toplu olarak silebilme özelliği eklenmiştir. Bu özellik stok veya cari kartlarından istediklerinizi seçebildiğiniz KTS Stok Fiyatı Ayarlama Modülü ekranında ve KTS Esnek Cari Adres-Etiket Modülü ekranında bulunmaktadır. Özellikle devir işlemi sonrası yeni dönemde kullanılmayacak stok veya cari kartları bu özellik ile bir adımda silinebilir.
 • KTS Tablo Yazdırma Aracı ekranına "Kayıtları Dösyaya Yazdır" seçeneği eklenmiştir.
 • Ayarlar menüsüne Çalışılan Firma veya Dönemi Değiştir, Başka Kullanıcı Olarak Giriş Yap ve Kullanıcı Şifresini Değiştir seçenekleri eklenmiştir.
 • Raporları dosyaya yazdırma seçeneklerine "Excel Dosyası (sadece veriler)" seçeneği eklenmiştir. Bu seçenekle dosyaya yazdırıldığında, rapordaki üstbilgi ve altbilgi alanındaki bilgiler dosyaya yazdırılmayıp, sadece veri satırları excel dosyasına yazdırılmaktadır.

 

 

 

Geliştirme No : 67 - 25.12.2011

 

 • Bazı kullanıcılarımız tarafımızdan iletilen "64Bit işletim sistemi kullanıyorum, ancak KTS ekranlarında büyültme/küçültme durumlarında ekrandaki tablolar aynı şekilde büyüme/küçülme yapmıyorlar" durumu incelenmiş ve 64Bit işletim sistemlerinde bu durumu gideren bir düzenleme yapılmıştır. Eğer 64 bit işletim sistemi kullanıyor, veya 64bit işletim istemine geçiş yapmak istiyorsanız bu güncellemeyi yapmanız tavsiye edilir.
 • Barkod okuyucudan okutma için bazı yeni ayar seçenekleri eklenmiş ve kısatuş tanımları yapılmıştır. Örneğin miktarı girip bir kısatuşla barkod okutulunca, barkodu okunan üründen girilen miktar kadar eklenme özelliği eklenmiştir. Ayrıca barkodu okutulan ürün bulunamaz ise sesli uyarı verilebilmesi özelliği eklenmiştir.
 • Hesap Ekstresi ekranında Süzgeç menüsünden "İki tarih arası - satışları, alışları ... göster" seçildiğinde, iki tarih arası tüm işlemlerin gösterilmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (Ref:Akay Kırkıkoğlu).
 • TekSoft Email aracında bir düzenleme yapılmıştır (27.12.2011)

 

 

 

Geliştirme No : 66 - 12.12.2011

 

 • Özel Süzgeç Oluşturma ekranına, oluşturulan süzgeçlerin sonradan kullanımlar için kaydedilebilmesi özelliği eklenmiştir.
 • Çok talep edilen bazı süzgeçler hazır süzgeç olarak ilgili ekranlara eklenmiştir. Tüm hazır süzgeç menülerinde iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Kar-Zarar Analizi ve Stok Hareket Analizi ekranlarına hazır süzgeç menüsü eklenmiş ve bu ekranlarda bazı iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Stok ve cari kartı seçme ekranlarına jokerli arama özelliği eklenmiştir. Jokerli arama kısatuşlarıyla ilgili bilgi veren düğmecikler bazı arama alanlarına eklenmiştir.
 • Stoktan ürün ekleme ekranlarına "Sadece Mevcutları Göster" özelliği eklenmiştir.
 • Kritik miktar uyarısının (devreye alındığında) ürünü ekleme aşamasında tek tek verilmesi yerine işlemi kaydetme sırasında toplu olarak verilmesine geçilmiştir.
 • Dışarıdan veri alma aracında, dosyadan okunacak veri alanlarının KTS içerisinde kullanıldığı isimlerle eşleştirme editöründe gösterilmesi sağlanmıştır.
 • Bir cari kartının gurubunu değiştirme işleminin "Cari Gurubunu Değiştir" şeklinde seçimle yapılmasına geçilmiştir.
 • Bazı yeni raporlar eklenmiş ve ilave iyileştirmeler yapılmıştır.

 

 

Geliştirme No : 65 - 24.10.2011

 

 • Cari işlemlerden istediklerinizi seçip, seçtiğiniz işlemler için kolayca belge (fatura, satış kaydı vs..) yazdırabileceğiniz Toplu Yazdırma Ekranı eklenmiştir.
 • Satış yaparken, bir ürünün satış yapılan cariye daha önce hangi fiyatlardan satıldığını kolayca görebilmenizi sağlayan bir özellik eklenmiştir (kullanımı KTS Yeni Özellikler sayfasında açıklanmıştır).
 • Bazı yeni raporlar ve sorgular eklenmiştir (Stok ve cari verilerini excel formatında aktarım için sorgulama, stok kartlarını kritik miktara göre sorgulama, cari kartlarını "cari işlem görenler" ve "görmeyenler" şeklinde sorgulama, ve ilave raporlar).
 • Önceden kaydedilmiş bir stok kartı için "Stok Kodunu Değiştirme" seçeneği eklenmiştir.
 • Önceden kaydedilmiş bir cari kartı için "Cari Kodunu Değiştirme" seçeneği eklenmiştir.
 • Email ve SMS gönderme için bazı ekranlara ilave menüler ve linkler eklenmiştir.
 • "Yedekten Geri Yükle" ekranına sadece stok veya cari kartlarının geri yüklenmesine yönelik bir seçenek eklenmiştir (istenirse geri yükleme sırasında stok miktarları ve cari bakiyeleri de sıfırlanabiliyor veya devirli olarak geri yüklenebiliyor).
 • "Dışarıdan Veri Alma" aracında "Olan Kayıtlar Güncellensin" seçildiğinde, mevcut kayıtların hangi bilgilerinin güncelleneceğine dair seçim yapabilme özelliği eklenmiştir.
 • Çek-Senet girişi ekranında izleme modunda "F4:Kopya Oluştur" kısatuşu eklenmiştir. Böylece aynı bilgilere sahip vadesi farklı çek-senet kayıtları (F4:Kopya Oluştur, F6:Kaydet) kısatuşları kullanarak seri bir şekilde yapılabilmektedir.
 • Perakende satış ekranında "Değiştirme" modunda iken "F7:Kaydet ve Yeni" ve "F8:Kaydet ve Kapat" kısatuşlarının çalışması engellenmiştir. Bu kısatuşların değiştirme modunda normalde kullanılmaması gerekir. (Ref : Koçaklar Hırdavat)
 • Stok Fiyatlarını Dosyadan Güncelleme Aracı eklenmiştir (27.10.2011)
 • "Toplu Açılış Miktarı Girişi" ekranı Stok Mevcutlarını Düzenleme Aracı olarak isimlendirilmiş ve bazı ilaveler yapılmıştır (27.10.2011)
 • "Rapor Tasarımı" ekranında "Hesap" sekmesinin görünmemesiyle ilgili bir durum giderilmiştir (27.10.2011)

 

 

 

Geliştirme No : 64 - 15.06.2011

 

 • TekSoft Email Gönderim Aracı KTS yazılımına entegre edilmiştir.
 • Stok, Cari ve Telefon rehberi ekranlarında birçok alan üzerinde "Gelişmiş Jokerli Arama" yapabileceğiniz yeni arama özellikleri eklenmiştir.
 • Rapor yazdırma ekranlarına "Email ile Gönder" şeklinde istediğiniz raporu Email olarak gönderme seçeneği eklenmiştir.
 • Tüm stok kartları için (veya sadece seçtiğiniz stok kartları için) tek bir adımda Otomatik Barkod Numarası verebilme özelliği eklenmiştir.
 • Perakende satış ekranında "Kaydet ve Yaz" seçeneğiyle tek tuşla satışı kaydedip sonrasında satış fişi veya fatura yazdırma özelliği eklenmiştir.
 • KTS.SERi sürümüne ait yedek dosyalarının KTSPRO sürümü tarafından kabul edilmesine yönelik bir düzenleme yapılmıştır. (Bu düzenleme öncesinde seri sürümüne ait yedek dosyası yüklendiğinde Firma Aç işlemi bir uyarı vererek sonlandırılıyordu).
 • Bazı küçük düzeltme ve iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Rapor tasarımında veya yazdırmada ilk güncelleme sonrasında oluşan bazı durumlar nedeniyle bir düzenleme yapılmıştır (28.06.2011)

 

 

 

Geliştirme No : 63 - 04.04.2010

 

 • İki tarih arasında yapılan alışları veya satışları cari hesap bazında toplam olarak gösteren Cari Hesap Bazında İşlem Analizi ekranı eklenmiştir. Bu analiz ekranı ile aylık kesilen veya alınan faturalar için cari kartı bazında toplamları kolayca görebiliyor, rapor alabilyorsunuz.
 • Perakende satış takibi ekranında süzgeç uygulanırken aynı ekranda yeni satış kaydı girilmesi sırasında, yeni girilen kayıt süzgeci karşılamayınca oluşabilen bir durum için düzenleme yapılmıştır (Ref:Karagöz Bilgisayar).
 • DEMO modunda -bazı durumlarda- birden fazla cari kartı kaydedilmesine izin verilmemesini gideren bir düzenleme yapıldı. (06.04.2010).
 • Raporlar İçin Gösterim Biçimi Ayarı işlemi sırasında, bazı kullanıcılarımızda işlemin yapılması %100 olmasına rağmen işlem sayacının artmaya devam etmesini gideren bir düzenleme yapıldı. (Ref:M.Kamil Safaltın, 06.04.2010)
 • Rapor Tasarım Ekranı açıldığında "Standart", "Biçim" ve "Düzen" araççubuklarının herzaman görünür olmasını sağlayan bir düzenleme yapıldı (06.04.2010)
 • Ana ekrandaki takvimin Randevu Defterinde randevu girilmiş günleri koyu renkte göstermesi için bir ayar seçeneği "Genel Program Ayarları" ekranına eklenmiştir (14.04.2020).
 • Ana ekrandaki takvimde bir tarih üzerinde fareyle çift tıklayınca o tarihe ait randevu girme ekranının çağırılması özelliği eklenmiştir (14.04.2010).
 • Randevu ekranının başlangıçta hangi görünümle açılacağına ilişkin bir ayar seçeneği Randevu Defteri Ayarları ekranına eklenmiştir (14.04.2010).
 • Stok Kartı Hareketleri ekranında süzgeç uygulanırken ekran kapatılıp başka bir stok kartı için "Stok Kartı Hareketleri" ekranına geçildiğinde, önceki uygulanan süzgecin kaldırılmamasından dolayı sonuçların eksik gösterilmesi durumuna ilişkin bir düzenleme yapılmıştır (Ref:Dercom Bilgisayar, 14.04.2010).

 

 

 

Geliştirme No : 62 - 11.03.2010

 

 • Alış-Satış gibi işlemlerin tutarlarının hesaplanmasında çok kuruşlu veya KDV dahil birim fiyatları kullanıldığında daha iyi sonuç veren Hassas Hesaplama Yöntemine geçilmiştir.
 • Raporlarda birim fiyatları ve ürün satırlarındaki diğer değerlerin nasıl gösterileceğini belirleyebileceğiniz Gösterim Biçim Ayarlama Aracı eklenmiştir.
 • Toplu SMS Gönderimi Aracı : Bbaşka SMS gönderim programları için açtırdığınız SMS gönderim hesabınızı KTS kapsamında kullanabilmeniz için bayi kodunu girebileceğiniz bir alan eklenmiştir.
 • Perakende Satış veya Normal Satış kaydını izlerken "Yaz" işlemi sırasında, satışa ait detay kayıtlarının rapor hazırlanırken dolaşılmasının ekranda kullanıcıya hissettirilmemesi için bir düzenleme yapılmıştır (15.03.2010)
 • Perakende Satış kaydını izlerken "Yeni" düğmesine tıklayıp yeni satış girişi yapıldığında "İptal" düğmesinin gösterilmemesi durumu giderilmiştir (15.03.2010)
 • Yeni telefon rehberi kaydı girişinde "İptal" düğmesine tıklanınca alınan bir mesaj için düzenleme yapılmıştır. Telefon Rehberi kaydı girişi ekranına "Yazdır" seçeneği eklenmiştir. (15.03.2010)
 • Miktarı çok olan ürün satırlarında KDV dahil birim fiyatı girildiğinde toplam tutar hesabında kuruş bazında sapma olmasını giderici bir düzenleme yapılmıştır. (Ref:Süleyman Dursun, 23.03.2010)
 • Toplu SMS gönderimi ekranında alınmaması gereken bir mesaj için düzenleme yapılmıştır. (Ref: Ünal Kartal, 29.03.2010)

 

 

 

Geliştirme No : 60 - 02.02.2010

 

 • Perakende satış ekranında kayıtlı bir satış izlenirken Değiştir düğmesine basmadan mevcut satışa ait detay kayıtlarını silebilmeyi engellemek üzere bir düzenleme yapılmıştır (Ref:Karagöz Bilgisayar, 02.02.2010)
 • Devir sihirbazına Çek-Senetlerin devir sırasında vade tarihine göre devredilip devredilmemesini kullanıcının belirlediği yeni bir ek seçenek eklendi. (16.01.2010)
 • Çok kullanıcılı ortamlarda, alış-satış esnasında F10 tuşuyla çağırılabilen Stoktan Toplu Ürün Seçme ekranının daha hızlı açılması için bir iyileştirme yapılmıştır. Ayrıca kurulum programı yenilenmiş ve kurulum dosyası boyutu küçültülmüştir. (14.01.2010)
 • Bir stok kartı için EnDüşük, En Yüksek, ve Ortalama birim fiyatlarını, o karta ait hareketlerden hesaplayarak gösteren Stok Kartı Ortalama Fiyat Analizi ekranı eklendi. (11.01.2010)
 • Alış-Satış kaydı girerken, toplam tutarı ve miktarı girerek birim fiyatı hesabının yaptırılması özelliği eklendi. (11.01.2010)
 • Ciro edilmiş çek ve senetler için, durumu ÖDENDİ yapıldıktan sonra durumu tekrar CİRO EDİLDİ şekline getirmeyi sağlayan (ÖDEME iptali) bir seçenek eklendi. (11.01.2010)
 • Alış-Satış kaydı girerken, girilen ürün satırları için "Tüm Satırlara KDV Dahil" ve "Tüm Satırlara KDV Hariç" seçenekleriyle KDV durumunu toplu değiştirme özelliği eklendi (Detay tablosu üzerinde bilgi girerken farenin sağtuşuna tıklayınca gelen menüden seçiliyor). (11.01.2010)
 • Bir taksitli satışı normal satış işlemine çevirerek kapatmanızı sağlayan Taksitli Satışı Kapatma özelliği eklendi. (30.12.2009)
 • Bir sayım dosyasından sayım sonuçlarını alıp isteğinize bağlı olarak stok kartlarına Mevcut Miktar olarak aktarmanıza izin veren "Sayım Dosyasından Bilgi Alma" özelliği eklendi. (30.12.2009)
 • Programın heryerinde Ctrl+H tuşuyla çağırıp kullanabildiğiniz Hesap Makinasına sağtuş menüsüyle bazı ayarlar yapma, ayarları kaydetme seçeneği eklendi. (30.12.2009)
 • Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

Geliştirme No : 59 - 15.12.2009

 

 • Bir cari kartı için (veya seçilen cari kartları için) toplu olarak Hakediş işlemi (borç veya alacak) girmenizi sağlayan Toplu Hakediş Girişi modülü eklenmiştir. Bu modül ile, bir plan dahilinde birden fazla Hakediş kaydını oluşturup, önizleme yaptıktan sonra bir adımda programa eklenmesini sağlayabiliyorsunuz.
 • Bir cari işlemin tarihi sonradan değiştirildiğinde, tarih değişikliğinin detaylara yansıtılması için bir düzenleme yapılmıştır (ref:Mehmet Çetin).
 • Dönem dosyaları bakımı kapsamında SQL Bakım Sorgusu Çalıştırma Aracı eklendi.
 • Windows 7 ve Vista altında tablo başlıklarının rengi için bir düzenleme yapıldı (20.12.2009)

 

 

 

Geliştirme No : 58 - 17.08.2009

 

 • Stok Envanteri Hesabı eklenmiştir. Bu eklenti ile Stok Envanterinin Hangi fiyattan, KDV Dahil/Hariç olarak, iskontolu/iskontosuz olarak vs. hesaplanmasını istediğinizi kolayca seçip, envanter hesabını ekranda yaptırıp raporlayabiliyorsunuz.
 • KTS Rapor Yazdırma ekranına "Dosyaya Yazdır" seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile istediğiniz KTS raporunu yazıcı yerine bir dosyaya (PDF, Excel, Word, HTML vs) yazdırabiliyorsunuz. (Önceki sürümlerde raporları dosyaya yazdırma işlemi "Yaz" seçildikten sonra gelen yazıcı seçim ekranındaki "Dosyaya Yazdır" kutusu işaretlenerek yapılıyordu).
 • Kasa Nakit Durumu Analizi ekranına, kasa açılış tarihi için "Günbaşı" ve "Günsonu" ifadeleri eklenmiştir. Kasa Nakit Analizi ve Gelir-Gider Analizi ekranlarında bazı iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Bir cari kartı için "Gelen-Giden Fatura Analizi" yapabilme özelliği eklenmiştir. Bu özellik ile bir cari kartına kesilen ve alınan tüm faturaları istediğiniz iki tarih arasında inceleyebiliyor ve rapor alabiliyorsunuz.
 • Taksit takibi ekranına, bir taksidin hangi cari kartı için olduğunu ve cari kartının telefon ve bakiyelerini görebileceğiniz açılır-kapanır cari kartı bilgileri izleme özelliği eklenmiştir.
 • Taksitli satışlar için seri senet yazdırma ekranına "Taksitli Satış Sözleşmesi" yazdırma özelliği eklenmiştir. Böylece isterseniz seri senetler yerine A4 sayfaya satış sözleşmesi yazdırabiliyorsunuz.
 • Satış, Perakende satış gibi ekranlara "Yazdır" işlemi için kısatuş atanmıştır (Ctrl+Y). Böylece Ctrl+Y tuşuna basarak yazdırma ekranını çağırıp, gelen ekranda "Y" ile yazdırabiliyor, "B" tuşuna basarak baskı önizleme yapabiliyorsunuz.
 • Bazı küçük eklentiler ve iyileştirmeler yapılmış, bazı yeni raporlar eklenmiştir.
 • Bazı antivirüs programlarının KTS ile uyumsuz olmasından dolayı programın ana çalışan dosyası tüm Antivirüs programlarıyla uyumlu olacak şekilde paketlenmiştir.

 

 

Geliştirme No : 57 - 15.03.2009

 

 • Dışarıdan Veri Alma Aracı eklenmiştir. Bu araç ile, çok kolay bir şekilde dışarıdaki bir dosyada kayıtlı verilerinizi KTS içerisine aktarabiliyorsunuz. Excel, Access, DBF, XML, text, ve CVS dosyaları destekleniyor. Dışarıdan veri alma aracına "Araçlar" menüsü altında "Veri Araçları" seçilerek ulaşılabiliyor.
 • Stok Kartlarını, Cari Kartlarını ve Telefon Rehberi Kayıtlarını Dışarıdan Veri Alma Aracı ile KTS yazılımına aktarabilirsiniz. Üstelik görsel eşleştirme yöntemiyle, dışarıdaki dosyadan hangi verinin KTS dosyasındaki hangi veriye karşılık geldiğini kolayca belirleyebiliyorsunuz.
 • Detaylı bilgi için tıklayınız (yeni pencerede açılır)

 

 

 

Geliştirme No : 56 - 10.03.2009

 

 • ALIŞ işlemi sırasında, alınan ürünler için kolayca barkod-fiyat etiketi yazdırabileceğiniz yeni bir özellik eklenmiştir. ALIŞ ekranında, "İşlem Menüsü" altından "ALINAN ürünler için barkod-fiyat etiketi yazdır" seçmeniz yeterlidir.
 • Perakende Satış Takibi ekranına, "Fatura Ünvanına" göre arama yapma özelliği eklendi.
 • Toplu SMS gönderimleri için, telefon rehberi veya cari kartları listesinde tabloda bazı alanlara göre sıralama yapıldığında SMS gönderimi ekranının gösterilmemesi durumu için bir düzenleme yapılmıştır.

 

 

 

Geliştirme No : 55 - 25.02.2009

 

 • Genel program ayarlarına, tablolardaki "Guruplandırma Kutusunun" başlangıçta kapalı olması için bir ayar eklendi. Eğer guruplandırma kutularının gösterilmesini istemiyorsanız, bu ayarı değiştirerek tüm tablolarda guruplandırma kutularının başlangıçta gösterilmemesini sağlayabiliyorsunuz.
 • Program açılışında şifre alanına fare ile tıklamadan şifre girilemiyor (Ref: Karagöz Bilgisayar, ParkAntik): Bu durum için bir düzenleme yapılmıştır.
 • Program ekranlarının açılış hızıyla ilgili bir iyileştirme yapılmıştır.
 • Bazı ekranlarda kalan "YTL" ifadeleri "TL" ile güncellenmiştir.

 

 

 

Geliştirme No : 54 - 10.02.2009

 

 • Windows Vista altında, UAC özelliği açık ise program kapatılırken bir uyarı alınıyor, ve menüdeki Çıkış seçeneği görünmüyor (Ref:Sayar Otomotiv). Bu durum için bir düzenleme yapılmıştır.
 • Programı kırılmaya ve hackerlara karşı koruyan sistemde, programın daha hızlı açılması ve kullanılabilmesi için bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Program yüklenirken bir tanıtım ekranının (splash screen) gösterilmesi eklenmiştir.
 • Kar-Zarar analizi ekranında, analizde kullanılacak alış fiyatı seçiminin sonraki açılışlarda hatırlanmak üzere kaydedilmesi özelliği eklenmiştir.

 

 

Geliştirme No : 53 - 29.01.2009

 

 • Bazı ekranlarda, "sıralama-guruplama" özelliği kapalı durumda hazır süzgeç uygulanırken, süzgecin uygulanmayıp tüm kayıtların gösterilmesine ilişkin bir düzeltme yapıldı. (Ref: Hüseyin Dönmez)
 • Kasa ekranına bazı yeni hazır süzgeçler eklendi. Kasa ekranında iki tarih arasında süzgeç uygulaması, artık tarih aralığı ile birlikte işlem türlerini ve gelir-gider guruplarını da kapsıyor. Kasa ekranında iki tarih arası seçtiğiniz gelir veya gider guruplarına kolayca hazır süzgeç uygulayabiliyorsunuz.

 

 

Geliştirme No : 52 - 25.01.2009

 

 • Toplu SMS Gönderme Modülü eklendi. Eklenen bu modül ile, KTS de kayıtlı cari kartları ve telefon rehberi kayıtları için Toplu SMS gönderebiliyorsunuz. SMS modülünün kullanımı ve nasıl SMS gönderebileceğiniz hakkında detaylı bilgi için SMS MODÜLÜ sayfasına bakabilirsiniz.
 • Lisanslama sistemi yenilenmiştir. Artık lisans bilgileriniz bilgisayarınızda oluşabilen değişikliklere karşı (işletim sistemi değiştirme, windowsun yeniden kurulması vs..) kalıcı hale gelmiştir. Bilgisayarınız tamamıyla değişmediği sürece lisans bilgileriniz de değişmeyecektir.
 • Kritik miktarın altına düşen stok kartları için uyarı verme özelliği etkinleştirildi. "Firmaya Ait Ayarlar" ekranından devreye alındığında, KTS satış, stoktan çıkış gibi işlemler yaparken çıkışı yapılan ürünün mevcudu stok kartında belirlenen kritik miktarın altında düşüyorsa uyarı veriyor.
 • Kredi limiti aşılan cari kartları için uyarı verme özelliği etkinleştirildi. "Firmaya Ait Ayarlar" ekranından devreye alındığında, KTS yeni satış işlemlerinde satışın yapıldığı cari kartının kredi limiti aşılacak ise size uyarı veriyor.
 • Gelen-Giden Fatura Analizi ekranına Detaylı ve Özet raporlar eklendi.
 • Kurulum programı için, varsayılan yükleme klasörü olarak "C:\TEKSOFT\KTSPRO" klasörü atandı (eskiden varsayılan kurulum klasörü "program files\KTSPRO" olarak geliyordu. Ayrıca bu versiyon ve sonrakiler için, KTS kurulumu, KTSPRO kurulum klasörünü tesbit edebilecek şekilde güncellenmiştir.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.

 

 

 

Geliştirme No : 51 - 02.01.2009

 

 • İşlemler ekranı açıkken, ekranı kapatmadan Araçlar menüsünden "Teklif ve Siparişler" veya "Stok Giriş Çıkışları" seçildiğinde, sadece ilgili "teklif ve siparişler" veya "stok giriş-çıkışları" gösterileceğine tüm işlemler gösteriliyor (Ref:ParkAntik) : Yapılan inceleme sonucunda, durum tesbit edilmiş ve giderilmiştir. Bu güncelleme, 1.5.50 sürümünü kullananlar için geçerlidir, daha önceki sürümlerde bu durum bulunmamaktadır.

 

 

 

Geliştirme No : 50 - 29.12.2008

 

 • YTL-TL geçişi için otomatik güncelleme modülü eklendi. KTS şimdi 2009 ve sonraki çalışma dönemlerini açarken, daha önce dönem için güncelleme yapılmamışsa otomatik olarak YTL-TL güncelleme modülünü çalıştıracak ve tüm gerekli güncellemeleri yapacaktır. 2009 öncesi dönemleri yine eskisi gibi açabileceksiniz, ve o dönemler için herhangi bir güncelleme yapılmayacak.
 • Mevcut fatura tasarımlarını TL geçişinde hiçbir değişiklik yapmadan kullanabileceksiniz. KTS 2008 ve öncesi dönemler için yazıyla fatura tutarını YTL yazarken, 2009 ve sonrasında TL olarak yazacaktır (otomatik).
 • DÖNEM DEVİR SİHİRBAZI eklendi. Bu sihirbaz, dönem deviri işlemini çok kolay bir şekilde yapmanızı sağlıyor, ve size benzersiz ek seçenekler sunuyor. Özellikle 2009 devir işlemini, programınızı güncelledikten sonra yapmanız tavsiye edilir.
 • Satışlar için Kar-Zarar analizi eklendi. Böylece KTSPRO sürümünde de, yaptığınız stoklu ve perakende satışlar için kar-zarar analizi yapabiliyor, rapor alabiliyorsunuz. Üstelik esnek seçenekler ile karın nasıl hesaplanacağını siz belirliyorsunuz.
 • Stok Hareket Analizi ekranına, kolayca sıralama yapabilmenizi sağlayan seçim alanı eklendi. Böylece guruplu raporları daha kolay alabiliyorsunuz.
 • Perakende satış ekranına, "Döviz Alışı Gir" şeklinde bir seçenek eklendi. Böylece bedeli kısmen veya tamamen dövizle ödenen perakende satışlar için, satış ekranında "Döviz Alışı" yapabiliyorsunuz. Yine ekrandaki "İşlem Menüsü" ne eklenen bir seçenek ile, daha önceki döviz alışı kayıtlarınızı çağırıp, silme-değiştirme gibi işlemler yapabiliyorsunuz.
 • Perakende satışta, fatura kesilecek ise fatura bilgilerini daha önceki faturalı perakende satışlardan arayıp almanızı sağlayan bir ekran geliştirildi. Bu ekranda ulaşmak için, perakende satış fatura bilgilerinin bulunduğu ekranda "Fatura Ünvanı" düğmesine tıklamanız yeterli oluyor.
 • Perakende satış ekranına, satış ekranını kapatmadan daha önce yaptığınız bir satış kaydını yükleyebilmeniz için bir özellik eklendi. "İşlem Menüsü" altından, "Önceki Yaptığım Satışları Göster" seçmeniz yeterli.
 • Ajanda ekranına, diğer tüm ekranlardan kolayca erişebilme özelliği eklendi. Programda tüm diğer ekranlarda (isterseniz alış-satış vs.. yaparken) F1 tuşuna basarak ajandanıza ulaşabiliyorsunuz (Ajanda tüm fonksiyonları ile yeni bir pencerede açılıyor).
 • Kasa ekranına, diğer tüm ekranlardan kolayca erişebilme özelliği eklendi. Programda kasa ekranı dışında herhangi bir ekranda Ctrl+K kısatuşuyla kasa ekranını çağırabiliyorsunuz (Kasa ekranı, bazı özellikleri kısıtlanmış bir şekilde yeni pencerede açılıyor).
 • Alış-Satış ekranlarında, ürün adına göre kolay jokerli arama kısatuşu eklendi. Ürün adının birkaç harfini yazıp F11 kısatuşuna basıyorsunuz, KTS size alış-satış ekranında adında yazdığınız harfler geçen stok kartlarını gösteriyor.
 • Windows Vista ile ilgili bazı iyileştirmeler yapıldı.
 • Bakım-Destek işlemlerinde kullanılabilecek bir SQL aracı eklendi. Bu araç, destek durumlarında tarafımızdan yönlendirmeyle kullanılacaktır ve menülerden araca ulaşmanın imkanı bulunmamaktadır.
 • Birden fazla firma ile çalışan kullanıcılarımız için, Yedek Al ekranında yedek dosyasına verilen isime firma ve dönem numaraları da eklendi. Böylece yedek dosyalarının adından hangi firma ve döneme ait oldukları anlaşılıyor (Ref:Netcom).

 

 

Önceki Geliştirme Numaraları:

 

 • 42 : TekSoft için değişen adres ve telefon bilgileri güncellenmiştir.
 • 41 : Tüm stok hareketleri üzerinde analiz yapıp rapor alınabilen "Stok Hareket Analizi" ekranı ve bu ekranla ilgili raporlar eklendi. Uyarılı işlemler için, "Bugün, buhafta, bu ay, iki tarih arası" uyarısı olan işlemleri gösterme özelliği eklendi. Kasa Durumu ve Gelir-Gider Analizi ekranlarında Detaylı sekmesinde cari işlemler için "Cari Kodu, Cari Ünvanı" bilgilerinin de gösterilmesi özelliği eklendi. Stok Kart Hareketleri ekranında "Özel Bilgi" alanının gösterimi eklendi.
 • 40 : Ödeme-Tahsilat ekranında, "Değiştir" düğmesine basmadan değiştirebilme durumu giderilmiştir. Sıralama-Guruplama özelliği kapalı iken bazı ekranlarda Özel Süzgeç uygulamasıyla ilgili bir düzenleme yapılmıştır. İşlemler ve Cari Ekstre ekranlarına "Kayıt Kilidine" göre hazır süzgeç eklenmiştir.
 • 39 : Kaydedilmiş dövizli işlemlerin (alış, satış ..) daha sonra açılıp sadece döviz kurları değiştirilerek yeniden kaydedilmesi sırasında DETAY satırlarındaki bir güncelleme durumu giderilmiştir. (Ref: Hilal Elektronik).
 • 38 : POS Vade Analizi ekranında seçilen bir hesap için analiz yapılamaması durumu giderilmiştir. (Ref: Arma Kırtasiye).
 • 37 : Cari Bakiye Kontrolü işleminde, Geliştirme No:35 ile yapılan bir değişiklik sonucu tutarlı cari kartlarının tutarsız gösterilmesi durumu giderilmiştir. (Ref: Ray Tekstil)
 • 36 : Borç-Alacak-Bakiye şeklinde klasik hesap ekstreleri ile argox barkod yazıcılar için barkod etiketi şablonları eklenmiştir. Genel Program Ayarlarındaki "Telefon Rehberi Başlangıç Sekmesi", "Stok detay paneli başlangıç sekmesi" ve "Telefon Detay Panelinin başlangıçta açık olması" ayarlarının program kapatıldıktan sonra hatırlanmaması durumu giderilmiştir.
 • 35 : Kredi kartıyla yapılan ödemeleri gösteren "Kredi Kartı Analizi" eklenmiştir. Ayrıca aylık, veya üçer aylık dönemlerde Gelen ve Giden faturaları izleyebileceğiniz, toplamları ve KDV dökümünü görebileceğiniz bir "Fatura Analizi" ekranı eklenmiştir. Telefon Rehberi giriş ekranındaki "Yeni" düğmesindeki olmaması gereken fazla seçenek kaldırılmıştır.
 • 32 : Uzak Masaüstü bağlantısıyla kullanımda DEMO moduna geçme durumu giderilmiştir. Döviz kurlarını Altınkaynak web sitesinden güncelleyebilme özelliği eklenmiştir.
 • 30 : Bu güncelleme ile çek ve senetlerin ciro edilmesi özelliği eklenmiştir. Ayrıca stok ve cari kartı seçim ekranlarında sıralama ve harf süzgeci uygulama özelliği eklenmiş, birkaç küçük düzeltme yapılmıştır.
 • 25 : Telefon rehberinde "jokerli arama" seçeneği etkinleştirildi (Ref: Dilek Medikal). Kaydedilmiş alış-satış kayıtlarında yapılan değişiklik işlemlerinde (bazen) stok miktarlarının güncellenmesindeki bir durum giderildi (Ref: Zaman Ticaret).
 • 23 : Firma Ayarlarından "Kontrollü KDV Girişi" seçilince, Alış-Satış ekranında KDV oranının değiştirilmesine izin verilmiyor (Ref: Levent Gören, sonuç: giderildi).
 • 22 : Araçlar menüsüne "Veri Kontrolü" altına "Tüm Stok Kartları için Toplu Açılış Miktarı Girişine" izin veren bir menü seçeneği eklendi.
 • 21 : Eski dönemler açılırken bir uyarı ile kullanıcı onayı alınıyor (yanlışlıkla önceki dönemlerin açılmasını engellemek amacıyla). İstenirse bu uyarı program ayarlarından kaldırılabiliyor. Ayrıca Araçlar menüsüne "Tüm Stok Kartları" ve "Tüm Cari Kartları" için kontrol işlemi eklendi.

 

CafeMatic Internet Cafe Yönetim Yazılımı

CafeMatic

KTS (Kolay Ticari Set)

 

LabControl

 

Ajanda PRO