TekSoft Ana Sayfa

 

CafeMatic İnternet Cafe Yönetim Yazılımı - TekSOFT

 

Dünyanın en gelişmiş online yönetim menüsüne sahip İnternet Cafe Yazılımı

 

Güncel Duyuru : Mevcut Cafematic sürümü XP işletim sistemi için geliştirilmiştir. Windows 7 ve sonrasında gelen Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) özelliği bilgisayarları uzaktan online yönetmek zorlaştırıldığı için Cafematic online yönetim özellikleri güncel windows sürümlerinde kullanılamaz.

 

Bu site 800x600 ve üzeri çözünürlüklerde Internet Explorer 5 veya üzeri tarayıcılar için dizayn edilmiştir.

 

TekSoft CafeMatic

 

Kurulumu ve kullanımı en kolay Internet Cafe Yazılımı:

 

CafeMatic, cafenizi bir holdinge benzeten ve karmaşık birsürü özellikleri yine karmaşık bir biçimde sunmaya çalışan diğer İnternet Cafe yazılımlarından çok farklıdır. CafeMatic tüm TekSoft yazılımları gibi kullanım kolaylığı ön plana alınarak geliştirilmiştir. CafeMatic ile tüm işlemleri "tek ekrandan" kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ekranlar arasında gitme-gelme, bilgisayarlara ve masalara ayrı ayrı yerlerden hesap açma, masalara yapılan servisleri başka ekranlardan girme gibi zahmetlerden sizi kurtaran CafeMatic, cafenizdeki tüm bilgisayarlar için olağanüstü online yönetim imkanları sunar.

 

Kaya gibi sağlam veritabanı ile cafe hesaplarınızı tutar. Elektrik kesintilerinden etkilenmez, tekrar başlatıldığında kaldığı yerden devam eder. Kolay ve anlaşılır bir ücretlendirme sistemi sunar. Masa açarken müşteri ismi/üye numarası gibi bilgiler sormaz.

 

CafeMatic gelişmiş client-server mimarisi ile göçmez. Her durumda sizin için çalışmaya devam eder. Bir fiş iptal edilse bile silmez ve daha sonra iptal edilen fişleri izlemenize izin verir. Bir masanın süresinde ayarlama (artırma-azaltma) yapıldığında, bu ayarlamaları da kaydeder ve hesap takibinde gösterir. CafeMatic ile yönetilen bir cafede kasa elemanının hesap kaçırması imkansızdır.

 

CafeMatic client, çalıştığı bilgisayarlara ek bir yük getirmez (varlığı bile hissedilmez). Client çalışan bir bilgisayar, server tarafından açılmadığı sürece kullanılamaz.

 

CafeMatic dünyanın en gelişmiş online yönetim menüsüne sahiptir. İstediğiniz bilgisayarı oturduğunuz yerden kullanmaktan (remote admin), bilgisayarların ses ayarını değiştirmeye kadar birsürü online yönetim imkanı sunar. Cafenizdeki bütün bilgisayarların kontrolünü elinize verir. Bu versiyonda eklenen "Otomatik Masa Aç" seçeneği ile, isterseniz cafe bilgisayarlarınızdan gelen masa açma isteklerinde bilgisayarı sizin için otomatik açar.

 

Cafenizin durumunu gelişmiş görsel simgeler ile size olduğu gibi yansıtan CafeMatic, açık masaların ücretlerini ve sürelerini anlık olarak takip eder. Bilgisayar dışı masaların (bilardo, oyun konsolu gibi) hesaplarını da aynı ekranda takip etmenize izin verir.

 

 

TekSoft CafeMatic : Ana ekran

 

Cafematic v1.6.

 

 

 

 

Versiyon 1.6 da neler yeni?

Versiyon 1.6, daha çok bir "maintenance" versiyonudur. Client üzerinde bazı değişiklikler yapılmıştır. Client için windows98/Me işletim sistemlerindeki bazı küçük uyum sorunları giderilmiştir. Clientı kaldırma seçeneği (uninstall), client yönetici menüsüne düğme olarak eklenmiştir.

 

Versiyon 1.5 te neler yeni?

 

Otomatik Masa Açma :

CafeMatic, client bilgisayarlardan gelen "masa aç" veya "süreli masa aç" isteklerinde (isterseniz) masayı sizin için otomatik olarak açıyor.

 

AutoShutdown özelliği :

CafeMatic client, eğer ayarlardan etkinleştirilirse, sizin belirleyebildiğiniz bir süre içerisinde kullanılmayan cafe bilgisayarını otomatik olarak kapatıyor.

 

Dünyanın en gelişmiş online yönetim menüsü :

Zaten çok gelişmiş olan online yönetim seçeneklerine yeni özellikler eklendi.

 

Yeni online yönetim menüsü:

 

Ve burada saymayacağımız daha birsürü yenilik.

 

Yeniliklerin tam listesi ve tüm program özelliklerini görmek için ayrıntılı kullanıcı dökümantasyonunu izleyebilirsiniz ( izlemek için tıklayınız - yeni pencerede açılır).

 

Ayrıntılı kullanıcı dökümantasyonu, server kurulumu sonrasında bilgisayara yüklenmektedir.

 

 

 

 

Ödediğiniz herkuruşa değer...

 

CafeMatic çok kısa bir sürede kendisini amorti eder. Siz cafenizde olmasanız bile sizin en güvenilir yardımcınız olarak çalışır ve hesaplarınızı kuruşuna kadar kontrol altına alır. Dünyanın en gelişmiş online yönetim menüsü ile, cafenizde fazla eleman çalıştırmanıza gerek yoktur. CafeMatic ile oturduğunuz yerden cafenizdeki tüm bilgisayarları kontrol edersiniz. "Bilgisayar kullanım sınırlamaları" seçeneği ile, cafe bilgisayarları üzerinde kullanıcıların yapabilecekleri işlemlere sınırlamalar getirerek, cafe bilgisayarlarında göçme olasılığını azaltırsınız. İkide bir windowsu yeniden kurmak, yedekten geri almak işlemlerinden kurtulursunuz.

 

 

 

 

Sağlam ve güvenilir...

 

CafeMatic veritabanı ve program altyapısı çok sağlamdır. CafeMatic bilgisayarınıza BDE (borland database engine), Visual basic runtime, activeX, SqlServer gibi eklentiler kurmaz ve böyle eklentiler kullanmaz.

 

Herşey programın içerisindedir. Böylece, başka program kurulumlarının CafeMatic Server ve CafeMatic Client yazılımlarını etkilemesi, çalışmasını bozması mümkün değildir. CafeMatic windows işletim sistemini sadece kullanır, windows içerisine programla ilgili hiçbir bilgi yazmaz. CafeMatic program klasörünü başka bir bilgisayara kopyalarsanız, oradada aynı şekilde çalıştığını kendiniz test edebilirsiniz. Herhangi bir nedenle windowsu yeniden kurmak zorunda kalırsanız, CafeMatic yeniden kurmaya ihtiyaç duymaz, eskisi gibi çalışmaya devam eder.

 

CafeMatic veritabanı elektrik kesintilerinden etkilenmez. Herhangi bir sebeple (elektrik kesintisi, reset gibi) açık masalar varken kapansa bile, yeniden açıldığında son kaldığı durumu hatırlar ve açık masaları kaldığı yerden devam ettirir. Hiçbir bilgi kaybına neden olmaz. (Bu durumu test edip görebilirsiniz. Açık masalar varken bilgisayarı "isterseniz resetleyin" ve yeniden başlayınca CafeMatic ne kadar sağlam? sorusuna kendiniz cevap verin.)

 

CafeMatic veri dosyaları her ihtimale karşı (virüsler gibi) yine koruma altındadır. Eğer herhangi bir virüs verilerinize zarar verirse, CafeMatic açılışta dosyalarda bir problem varsa size bildirir ve Bakım modülünü çalıştırmanızı söyler. Dosya bakım modülü ile veri dosyalarında bir bozukluk varsa görebilir ve onarım yapabilirsiniz.

 

CafeMatic ile istediğiniz kadar bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir sınır yoktur. Bilgisayar ve masa sayısında artış, gelişmiş client-server mimarisi sayesinde programda bir yavaşlamaya, tutarsızlığa yol açmaz.

 

 

 

 

Reklam free, spyware free

 

CafeMatic bir cafe yönetim yazılımıdır. Sadece cafenizin hesaplarını kontrol altına almakla ve cafenizdeki tüm bilgisayarlarınızın kontrolünü elinize vermekle görevlendirilmiştir. Başka işlerle uğraşmaz.
 
İnternetten reklam indirmez/göstermez, ikide bir yeni versiyonum çıktı/indir gibi sudan bahanelerle internetten bilgi getirmeye çalışmaz. CafeMatic cafenizdeki bilgisayarlar ile yerel ağ üzerinden bağlantı kurar. İnternet bağlantınızı kesinlikle kullanmaz.

 

 

 

 

 

CafeMatic ile ilgili bazı ekran görüntüleri

 

Görüntüler yeni pencerede açılır:

 

Hesap takibi ekranı

Uzaktan kullanım (remote admin) ekranı

Uzak dosya yöneticisi penceresi

Masa kapatma onay ekranı

Bilgisayar kullanım sınırlamaları ekranı

 

 

Daha detaylı bilgi ve resimler için ayrıntılı kullanıcı dökümantasyonunun "Server Özellikleri" ve "Client Özellikleri" bölümlerini inceleyebilirsiniz.

 

 

 

CafeMatic Internet Cafe Yönetim Yazılımı

CafeMatic

KTS (Kolay Ticari Set)

 

LabControl

 

Ajanda PRO