TekSoft Ana Sayfa

 

TekSoft Ajanda Pro güncellemeleri

 

En kullanışlı Cari Takip ve Ajanda Yazılımı

 

Bu sayfadan kullandığınız sürümün güncel olup olmadığını görebilir, ve isterseniz güncelleme yapabilirsiniz.

 

 

Bu site 800x600 ve üzeri çözünürlüklerde Internet Explorer 5 veya üzeri tarayıcılar için dizayn edilmiştir.

 

 

Güncel Kurulum Dosyası : indirmek için tıklayınız (isterseniz Dropbox üzerinden indirin)

Güncel Versiyon : 2023 (23) - 01 Eylül 2023

 

 • 2023.23 (01 Eylül 2023) : Varsayılan KDV oranı ve döviz kurları güncellendi.

 

 • 2023.23 (25 Kasım 2022) : Eposta programının kulandığı OpenSSL kütüphanesi güncellenmiştir. Program versiyon nosu 2023 yılı için güncellenmiştir. Bazı küçük iyileştirmeler ve bazı raporlarda güncellemeler yapılmıştır.

 

 • 2022.22 (05 Şubat 2022) : Mevcut hotmail sunucusunun artık çalışmaması nedeniyle Eposta gönderim aracı güncellendi. Program versiyon numaraları güncellendi.

 

 • 2021.21 (04 Ekim 2021) : Merkez bankasından kur güncelleme için bir iyileştirme yapıldı, artık çalışmayan kur güncelleme siteleri kaldırıldı.

 

 • 2021.21 (21 Ocak 2021) : Cari kartında yapılan adres ve fatura bilgileriyle ilgili değişikliklerin, daha önce kaydedilmiş işlemlere aktarılması için "İşlemlerin Cari Bilgilerini toplu güncelle" seçeneği Yeni İşlem menüsü altına eklenmiştir. Teksoft Email programının kullandığı openssl kütüphanesi sürümü yükseltilmiştir. Bazı küçük iyileştirmeler yapılmştır. Kurulum programı XP ve üzeri windows sürümlerinde çalışacak şekilde güncellenmiştir. Dışarıdan veri alma aracında xlsx dosya desteği iyileştirilmiştir.

 

 • 2020.20 (16 Aralık 2019) : Yılsonunda devir yapmadan devam etmek isteyen kullanıcılarımız için açılıştaki dönem menüsüne "Dönem Yılını Değiştir" seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile isteyen kullanıcılarımız yeni yılda dönem yılını değiştirip kaldıkları yerden devam edebilirler. Raporları PDF formatında yazan seçeneklerden "PDF File" seçeneğinin başka bilgisayarlarda olduğu gibi gösterilmemesini gideren bir düzenleme yapılmıştır. Online kur güncelleme sitelerinde artık çalışmayan Canlidöviz seçeneği kaldırılmış, yerine Merkez Bankası kurlarını veren Trunçgil Finans seçeneği eklenmiştir.

 

 • 2019.19 (04 Nisan 2019) : Dışarıdan Veri Alma aracı güncellenmiş ve XLSX, DOCX gibi güncel dosya formatlarını desteklemesi sağlanmıştır. Teksoft email aracının kullandığı OpenSSL kütüphanesi güncellenmiştir. Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.

 

 • 2018.18 (01 Aralık 2018) : Kur güncelleme işleminde apisini iptal eden Doviz.com seçeneği kaldırılmış, yerine başka bir seçenek eklenmiştir. Cari işlemler için "İşlem Menüsü" altına işlemi kaydetmeden önce yazdırma/baskı önizleme yapabilme seçeneği eklenmiştir. Vadeli işlem uyarılarının kaç gün önceden verilmesine ilişkin bir ayar seçeneği eklenmiştir.

 

 • 2018.18 (14 Eylül 2018) : İki tarih arası hesap ekstresini ekranda gösterme ve raporlama özelliği eklenmiştir. İki tarih arası ekstre için gösterimdeki ve raporlardaki ifadelerin çoğunu kolayca özelleştirme ve kaydetme özelliği eklenmiştir. Cari kartları için AKTİF-PASİF kartlar gösterim seçeneği eklenmiştir (kullanılmayacak cari kartları Pasif gurubuna alınarak gizlenebilmektedir). Seçimli cari kartları ekranında Seçilen kartlar için Toplu bilgi değiştirme seçeneği eklenmiştir. Ajanda tablolarının sol üst köşesindeki simgeye tıklayarak tabloya alan ekleme, çıkarma ve alanların sırasını değiştirme işlemlerini kolayca yapabilme özelliği eklenmiştir. Klasör ve dosya seçimi pencereleri güncellenmiştir. Teksoft email programının kullandığı Openssl kütüphanesi güncellenmiştir. Bazı küçük değişiklikler ve iyileştirmeler yapılmıştır.

 

 

 

Güncellemelerde değişenler listesi hakkında detaylı bilgi için , lütfen sayfanın altındaki Güncellemelerde Değişenler bölümüne bakınız.

 

 

 

KOLAY GÜNCELLEME

 

Ajanda Pro yazılımının güncel kurulum dosyası en son güncellemeleri içeriyor. Program kurulumunu yeniden indirip, mevcut sürümünüzün üzerine kurulum yaparak kolayca güncelleyebilirsiniz. Bu durumda sadece güncelleme yapılır. Mevcut veri dosyalarınızın üzerine birşey yazılmaz.

 

Ajanda Pro kurulumu : indirmek için tıklayınız (AjandaProKur.exe 16 MB)

 

Alternatif link (Dropbox) : indirmek için tıklayınız (AjandaProKur.exe 16 MB)

 

 

NASIL GÜNCELLEME YAPACAKSINIZ:

 

 • Öncelikle yukarıdaki kurulum dosyasını (AjandaProKur.exe) "indirmek için tıklayınız" yazısına tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz. (Çalıştır, Kaydet gibi seçenekler sunan bir ekran çıkarsa, Kaydet seçip dosyayı bilgisayarınızda bulabileceğiniz biryere kaydettirin).

 

 • Bilgisayarınızda kurulu Ajanda Pro programının hangi klasörde kurulu olduğunu bilmiyorsanız, tesbit ediniz. Bu tesbiti yapmak için, ajandayı çalıştırdığınız kısayol üzerinde (genellikle masaüstünde bulunan AjandaPro simgesi) farenin sağtuşuna tıklayarak açılan menüden "Özellikler" seçiniz. Gelen penceredeki "Başlama Yeri" alanında yazan klasör, Ajanda Pro yazılımının kurulu olduğu klasördür.

 

 • Ajanda Pro çalışıyorsa, kapatın. (Çok kullanıcılı ortamlarda, Ajanda yazılımını başka kullanıcılar kullanıyorsa onların da Ajanda'yı kapatması gerekir).

 

 • İlk adımda bilgisayarınıza kaydettiğiniz AjandaProKur.exe isimli kurulum programını çalıştırın. Kurulum ekranlarında ilerlerken, kurulum üçüncü ekranda size "Yükleme Klasörü" soracaktır. Eğer burada yazan klasör, 2. adımda tesbit ettiğiniz klasör değilse, "Değiştir" düğmesine tıklayarak yükleme klasörü olarak 2. adımda tesbit ettiğiniz klasörü gösterin.

 

 • Daha sonra ilerleyerek kurulumu sonlandırın.

 

Kurulum sonrası Ajanda Pro, yükleme klasörünü doğru gösterildiği takdirde, tüm mevcut bilgilerinizle birlikte açılacaktır ( Ajanda Pro kurulumu, mevcut veri dosyalarınızın üzerine hiçbirşey yazmaz, mevcut verileriniz her durumda korunur).

 

 

 

SADECE GÜNCEL DOSYALARI İNDİREREK GÜNCELLEME

 

İsterseniz sadece güncel dosyaları indirerek güncelleme yapabilirsiniz. Bu durumda, aşağıda verilen zip formatındaki güncel dosyayı indirip, bu dosya içerisinde bulunan dosya ve klasörleri bilgisayarınızda AjandaPro kurulu olan klasör içerisine kopyalamanız gerekiyor.

 

 

Ajanda Pro Güncel Dosyalar (Zip formatında) :

 

 

Alternatif link (Dropbox) :

 

 

 

 

NASIL GÜNCELLEME YAPACAKSINIZ:

 

 • Öncelikle yukarıdaki güncel dosyaları sıkıştırılmış formatta (AjandaPro.zip) "indirmek için tıklayınız" yazısına tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz. (Çalıştır, Kaydet gibi seçenekler sunan bir ekran çıkarsa, Kaydet seçip dosyayı bilgisayarınızda bulabileceğiniz biryere kaydettirin).

 

 • İndirilen ZIP dosyasını açınız. İçerisinde AjandaPro.EXE güncel exe dosyası ile, eğer varsa güncel raporların yeraldığı Rapor klasörü bulunmaktadır. (İhtiyaca göre başka bazı dosyalar, klasörler de bulunabilir).

 

 • Bilgisayarınızda kurulu Ajanda Pro programının hangi klasörde kurulu olduğunu bilmiyorsanız, tesbit ediniz. Bu tesbiti yapmak için, Ajanda'yı çalıştırdığınız kısayol üzerinde (genellikle masaüstünde bulunan Ajanda simgesi) farenin sağtuşuna tıklayarak açılan menüden "Özellikler" seçiniz. Gelen penceredeki "Başlama Yeri" alanında yazan klasör, Ajanda Pro yazılımının kurulu olduğu klasördür.

 

 • Ajanda Pro çalışıyorsa, kapatın. (Çok kullanıcılı ortamlarda -NETWORK LİSANSI- Ajanda yazılımını başka kullanıcılar kullanıyorsa onların da Ajanda'yı kapatması gerekir). Daha sonra, AjandaPro.exe dosyasını ve varsa Rapor klasörünü, bilgisayarınızda AjandaPro yazılımının kurulu olduğu yere kopyalayınız (Eğer "dosya zaten var, üzerine yazılsın mı" mesajı alırsanız, evet diyerek dosyaların kopyalanmasını tamamlayınız).

 

Daha sonra masaüstündeki kısayolundan programı çalıştırabilirsiniz.

 

 

 

RAPORLARIN GÜNCELLENMESİ

 

Bazı güncellemeler sonucunda programa yeni raporlar eklenebiliyor. Güncelleme sırasında sizde mevcut bulunan rapor dosyasının üzerine yazılmadığından (sizin raporlarda yaptığınız özelleştirmelerin korunması amacıyla bu dosyanın üzerine yazılmıyor), güncelleme sonrası yeni raporların (varsa) programa eklenmesi için aşağıdaki işlemi Ajada çalışırken yapabilirsiniz:

 

 • Ajanda çalışırken "Tanımlar" menüsü altından "Rapor Tanımları" seçiyorsunuz.
 • Gelen penceredeki "Rapor Güncelleme Aracı" düğmesine tıklıyorsunuz.
 • Açılan pencerede "Dosyayı Aç" düğmesine tıklıyorsunuz. Bu durumda eğer yeni raporlar varsa, Ajanda onayınızı alarak bu raporları programa yükleyecektir.

 

 

 

KULLANDIĞIM SÜRÜM GÜNCEL Mİ?

 

Kullandığınız Ajanda Pro sürümünün versiyon ve geliştirme numarasını, "Yardım" menüsünden " Ajanda Hakkında" seçerek (veya ana ekrandaki Ajanda Pro logosuna tıklayınca) gelen pencereden öğrenebilirsiniz. Eğer versiyon numaranız veya yayınlanma tarihi, bu sayfanın başındaki güncel versiyon bilgileriyle uyuşmuyor ise, programınız güncel değil demektir.

 

"Yardım" menüsünden "Ajanda Hakkında" seçmeniz yeterlidir (örnektir):

 

 

 

 

 

GÜNCELLEMELERDE DEĞİŞENLER (Detaylı Güncelleme Geçmişi)

 

 

Geliştirme No : 23 (25 Kasım 2022)

 

 • Eposta programının kullandığı OpenSSL kütüphanesi güncellenmiştir.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmış ve bazı raporlarda güncellemeler yapılmıştır.
 • Program versiyon numaraları güncellenmiştir.
 • Varsayılan KDV oranı ve döviz kurları güncellendi (01.09.2023)

 

 

Geliştirme No : 22 (05 Şubat 2022)

 

 • Hotmail sunucusu smtp.live.com çalışmadığı için, yeni sunucu smtp-mail.outlook.com olacak şekilde Teksoft esposta gönderim aracı güncellenmiştir. Mevcut kayıtlı hesaplar için ilgili değişiklik mail gönderim aşamasında kullanıcı onayı alınarak yapılacaktır.
 • Devir işlemi sırasında, devirin yapılacağı dönemde mevcut veriler varsa öncesinde yedek alınması için bir seçenek eklenmiştir.
 • Program versiyon numaraları güncellenmiştir.

 

 

Geliştirme No : 21 (18 Aralık 2020)

 

 • Cari kartında yapılan adres-fatura bilgileri değişikliklerinin, daha önce kaydedilmiş işlemlere yansıtılması için Yeni İşlem menüsü altına "İşlemlerin Cari Bilgilerini toplu güncelle " seçeneği eklenmiştir.
 • Openssl kütüphanesi sürümü yükseltilmiştir.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Sınırlı sayıda bazı bilgisayarlarda oluşabilen Program Kodu değişmesini engelleyebilecek küçük bir düzenleme yapılmıştır (01.01.2021)
 • Kurulum proramı XP, Vista gibi eski windows sürümlerinde çalışacak şekilde güncellenmiştir (01.01.2021)
 • İki tarih arası detaylı ekstrelerde bazı durumlarda detay satırlarının tam gösterilmemesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (20.01.2021)
 • Dışarıdan veri alma aracında excel xlsx dosya desteği iyileştirilmiştir (21.02.2021)
 • Merkez bankasından kur güncelleme için bir düzenleme yapıldı, artık çalışmayan kur güncelleme siteleri listeden çıkarıldı (04.10.2021)

 

 

Geliştirme No : 20 (24 Kasım 2019)

 

 • Yılsonunda devir yapmadan devam etmek isteyen kullanıcılarımız için açılıştaki dönem menüsüne "Dönem Yılını Değiştir" seçeneği eklenmiştir
 • Raporları PDF formatında yazan seçeneklerden "PDF File" seçeneğinin başka bilgisayarlarda olduğu gibi gösterilmemesini gideren bir düzenleme yapılmıştır.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Online döviz kuru güncelleme seçeneklerine Merkez Bankası ile aynı kurları veren Trunçgil Finans seçeneği eklenmiştir (02.12.2019)
 • Teksoft Email aracının yüksek çözünürlüklü ekranlarda küçük görünmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (16.12.2019)

 

Geliştirme No : 19 (04 Nisan 2019)

 

 • Dışarından Veri Alma Aracı güncellenmiş ve XLSX, DOCX gibi güncel dosya formatlarını desteklemesi sağlanmıştır.
 • Teksoft email programının kullandığı OpenSSL kütüphanesi güncellenmiştir.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.

 

 

 

Geliştirme No : 18 (14 Eylül 2018)

 

 • İki tarih arası hesap ekstresini ekranda gösterme ve raporlama özelliği eklenmiştir.
 • İki tarih arası ekstre için gösterimdeki ve raporlardaki ifadelerin çoğunu kolayca özelleştirme ve kaydetme özelliği eklenmiştir.
 • İki tarih arası ekstre tasarımlarında Detaylı ve Detaysız ekstre tasarımı aynı tasarımı kullanmaktadır ve yazdırma aşamasında kullanıcının seçimine göre detaylı veya detaysız ekstre aynı rapordan alınmaktadır.
 • İki tarih arası ekstre raporlarına cari mutabakat mektubu örnekleri eklenmiştir.
 • Önceki hesap ekstresi raporları için de iki tarih arası ekstre seçeneği eklenmiştir.
 • Cari ekranına AKTİF Kartlar-Pasif Kartlar şekinde gösterim seçeneği eklenmiştir. Kullanılmayacak cari kartlarının gurubunu PASİF gurubu olarak değiştirmeniz kartı pasif hale getirmek için yeterlidir. Seçmeli cari ekranında birden fazla cari kartının gurubunu (ve diğer birçok bilgisini) toplu olarak değiştirmek mümkündür.
 • Başlangıçta cari ekranında gösterimin TÜM KARTLAR veya AKTİF KARTLAR olması kaydedilebilmektedir. Bunun için cari ekranında "CARİ MENÜSÜ" altından ilgili ayarın seçilmesi yeterlidir.
 • Ajanda tablolarının sol üst köşesindeki simgeye tıklayarak tabloya alan ekleme, çıkarma ve alanların sırasını değiştirme işlemlerini kolayca yapabilme özelliği eklenmiştir.
 • Alış-satış gibi detaylı işlemlerde, tablolarda işlemin başındaki + simgesine tıklanınca açılan ürün satırlarının gösterildiği Detay tablolarındaki alanları ekleme-çıkarma özelliği eklenmiştir.
 • Dosya ve klasör seçimi pencereleri güncellenmiş, yeni windows sürümleriyle uyumlu biçime geçilmiştir.
 • Teksoft email programının kullandığı Openssl kütüphanesi güncellenmiştir.
 • Bazı küçük düzeltmeler ve iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Kur güncelleme sitelerinden çalışmayan Doviz.com seçeneği kaldırılmış, yerine başka bir seçenek eklenmiştir (17.11.2018),
 • Cari işlemleri kaydetmeden yazdırma veya baskı önizleme yapabilme seçeneği eklenmiştir. İlgili seçeneği kullanmak için "İşlem Menüsü" altından "Kaydetmeden Yazdır" seçilmesi yeterlidir. (17.11.2018)
 • Başlangıçta anımsatıcı olduğunda açılan ajanda anımsatıcı ekranının programın ana ekranı gösterildiğinde arkada kalması durumu giderilmiştir (17.11.2018)
 • VEYA koşulu içeren bazı özel süzgeçlerin raporlamada raporlanan kayıtlara uygulanmamasını durumu giderilmiştir (18.11.2018)
 • Teksoft Barkod aracının bazı antivirüs yazılımları tarafından silinmesini gideren bir güncelleme yapılmıştır (24.11.2018)
 • Vadeli işlem uyarılarının kaç gün önceden verileceğini kullanıcının belirlemesini sağlayan bir ayar seçeneği eklenmiştir (24.11.2018)
 • Kur güncelleme kodu ile ilgili küçük bir iyileştirme yapılmıştır (01.12.2018)

 

 

 

Geliştirme No : 17 (21 Aralık 2016)

 

 • Teksoft email programının kullandığı openssl kütüphaneleri güncellenmiştir.
 • Program versiyon numarası 2017 olarak güncellenmiştir.
 • Dönem devri seçeneğinin dönem menüsünde herzaman görünür olması sağlanmıştır.
 • Windows 10 işletim sisteminde ajanda penceresini simge konumuna getirince bildirim panelinde birden fazla "ajanda çalışıyor" bildiriminin gösterilmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır.
 • Çalışmayan kur güncelleme siteleri çalışır olanlarla değiştirildi (24.01.2017)
 • Cari satışlarda varsayılan ek belge türünü belirleyip kaydetmeyi sağlayan bir ayar seçeneği eklendi (24.01.2017)
 • Rapor yazdırma ekranına ekrandaki raporların gösterilme sırasını değiştirebilen yukarı taşı-aşağı taşı düğmecikleri eklenmiştir (08.03.2017)
 • "Seçilen değerleri göster" şeklindeki süzgeç uygulama ekranına seçilmeyenleri gösterebilen "Seçilmeyenler" düğmesi eklenmiştir (08.03.2017)
 • Hesap ekstresi tasarımlarından A4dikey tasarımda satır sonu bakiyelerin bazı durumlarda olması gerektiği gibi gösterilmemesini gideren bir değişiklik yapılmış, A4dikey renkli ikinci bir rapor tasarımı eklenmiştir. Cari kart detayı paneli yenilenmiştir (07.04.2017)
 • Alış-Satış işlemleri için, alınan-satılan ürünler listesini belleğe-dosyaya kaydetme ve bellekten-dosyadan geri yükleme özelliği eklenmiştir (30.04.2017)
 • Aktivasyon bilgisinin daha kalıcı olması ve format gibi işlemlerden etkilenmemesi için bir düzenleme yapılmıştır. (24.10.2017)

 

 

 

 

Geliştirme No : 15 (24 Kasım 2014)

 

 • Seçilen cari işlemleri toplu olarak silebilme özelliği eklenmiştir.
 • Cari ekranında, fareyle seçmek yerine klavyeden kısatuş ile yeni cari işlem başlatabilmeniz için Cari İşlemler İçin Kısatuş Tanımlama özelliği eklenmiştir. Cari işlemlerden istedikleriniz için kısatuş atayabiliyor (CTRL ve 0..9 arasında bir sayı) ve tanımlanan kısatuş ile yeni cari işlem başlatabiliyorsunuz.
 • Döviz kurlarını online güncelleme seçenekleri arasına Döviz.com ve Piyasa.com sitelerinden güncelleme eklenmiş, Altınkaynak seçeneği çalışmadığı için kaldırılmıştır.
 • TekSoft Email programı güncellenmiş ve SSL seçenekleri arasına TLS v1.1 ve TLS v1.2 protokelleri eklenmiştir. Varsayılan SSL protokolü olarak SSL v2.3 seçilmiştir. Eğer hotmail hesaplarınız ile mail gönderme problemi yaşıyor iseniz, hesabınızı silip yeniden tanımlayarak veya SSL seçeneğin SSL v2.3 olarak değiştirerek göndermeyi deneyebilirsiniz. (TLS v1.0 ve SSL v3 protokolleri güvenlik açıkları nedeniyle bazı eposta sunucuları tarafından kabul edilmemektedir).
 • Versiyon numarası güncellenmiş ve bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Kurulum programı, bazı antivirüs yazılımlarıyla daha uyumlu olabilmesi için yenilenmiştir ve kurulum programının boyutu küçültülmüştür. Kurulum programında "Portatif kurulum" seçeneği sunulmuştur.
 • Rapor tasarlama ekranında "Hesap" sekmesinin gösterilmemesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (02.12.2014)
 • Piyasa.com sitesinin kapanması dolayısıyla, kur güncelleme seçeneklerinden Piyasa.com çıkarılmış, yerine Altınkaynak Web Servisinden güncelleme seçeneği eklenmiştir (28.01.2015).
 • Telefon rehber ekranına ve Ürünler ekranına "Seçilen kayıtları toplu olarak sil" seçeneği eklenmiştir. Bu özellik "Seçmeli Görünüm" açılınca kullanılabilmektedir (24.04.2015).
 • Bir cari kartına veya seçilen cari kartlarına Toplu Ödeme ve Toplu Tahsilat girişi seçenekleri eklenmiş ve mevcut olan Toplu Hakediş Girişi ekranında güncelleme yapılmıştır. (02.05.2015)
 • Alış veya Satış kaydı girerken, birim fiyatı sütununda fiyat girişi yaparken klavyeden D tuşlayarak KDV Dahil kutusunun işaretlenmesi, H tuşlayarak KDV Dahil kutusundan işaretin kaldırılması özelliği eklenmiştir (24.05.2015)
 • F1 tuşu ile çağırılan Çabuk Ajanda gösteren pencerede Ajanda tarihinin başlangıçta yanlış tarihi göstermesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (24.05.2015)
 • Alış-Satış kaydı girerken, Toplam Tutara Göre Birim Fiyatı Hesaplama özellği için KDV Dahil kutusundaki işaretin dikkate alınmasına yönelik bir değişiklik yapılmıştır (24.05.2015)
 • TekSoft email programının kullandığı openssl kütüphaneleri 1.01p sürümüne güncellendi (14.08.2015)
 • Numaratör bulunan klavyelerde, Ctrl+rakam şeklinde kısatuşların numaratörden tuşlandığı zaman işlem yapmamasını gideren bir düzenleme yapıldı (14.08.2015)

 

 

 

Geliştirme No : 14 (01 Ekim 2012)

 

 • Ajanda ekranlarındaki tabloların yüksek çözünürlüklü ekranlarda okunurluğunu artırabilmek için Tablo yazıtipi boyutu ayarı eklenmiştir.
 • Alış-Satış kaydı girişi ekranına, ürün satırlarında toplu değişiklik yapmayı sağlayan bir menü eklenmiştir.
 • Alış-Satış kaydı girişi ekranında, ürün satırlarının sırasını değiştirebilmeniz için bir ürün satırını Aşağı Taşı ve Yukarı taşı işlemleri tanımlanmıştır.
 • Rapor tasarlama aracında genel bir güncelleme yapılmış ve raporları dosyaya yazdırma seçeneklerine, daha küçük boyutlu PDF üreten "PDF File" seçeneği eklenmiştir.
 • Randevu defteri ekranında birden fazla kişiye ait randevular gösterildiğinde, "Seçilen kişileri yazdır / raporla" seçenekleri eklenmiştir.
 • Randevu defteri yazdırma ekranına, yazdırılacak randevular için tarih aralığı ve saat aralığı belirleme imkanı eklenmiş, bu ekran yenilenmiştir.
 • Bazı küçük iyileştirmeler yapılmıştır.
 • İşlemler ve cari ekranı arasındaki geçiş ile ilgili bildirilen bir durum giderilmiştir (Ref:İlker Orhan, 12.10.2012)
 • Versiyon numarası 2013 olarak güncellenmiştir (03.01.2013)
 • Toplu SMS gönderiminde, her kayda özel SMS gönderilememesi durumunu gideren bir düzenleme yapılmıştır (27.03.2013)
 • Email gönderim aracında, bazı geçerli email adreslerinin geçersiz algılanmasını gideren bir düzenleme yapılmıştır (11.05.2013)
 • Görev tahtasıyla ilgil bazı iyileştirmeler yapılmıştır (11.05.2013).
 • Randevu defterine, birden fazla kişi gösterildiği zaman "Seçilen Kişileri Göster" seçeneği eklenmiştir (11.05.2013)
 • İşlemler ekranında Fatura Tarihi bilgisinin boş görünmesini gideren bir düzenleme yapılmıştır (16.05.2013).

 

 

Geliştirme No : 12 (12 Aralık 2011)

 

 • Özel Süzgeç Oluşturma ekranına, oluşturulan süzgeçlerin sonradan kullanımlar için kaydedilebilmesi özelliği eklenmiştir.
 • Bir cari işlem girerken, işlemin cari kartına daha önce yapılan işlemleri görebilme özelliği eklenmiştir.
 • Taksitli satışlar için Taksitli Satış Sözleşmesi yazdırma özelliği eklenmiştir.
 • Taksitli satışlar için "Senet-Sözleşme" bilgilerinin taksitli satış kaydıyla birlikte kaydedilebilmesi özelliği eklenmiştir.
 • Bazı yeni raporlar eklenmiş ve mevcut raporlardan bazıları (taksitli satış ve seri senet raporları) güncellenmiştir.
 • Versiyon numarası 2012 olarak güncellenmiştir.
 • Bazı kullanıcılarımız tarafımızdan iletilen "64Bit işletim sistemi kullanıyorum, ancak ekranlarında büyültme/küçültme durumlarında ekrandaki tablolar aynı şekilde büyüme/küçülme yapmıyorlar" durumu incelenmiş ve 64Bit işletim sistemlerinde bu durumu gideren bir düzenleme yapılmıştır. Eğer 64 bit işletim sistemi kullanıyor, veya 64bit işletim istemine geçiş yapmak istiyorsanız bu güncellemeyi yapmanız tavsiye edilir. (25.12.2011)
 • TekSoft Email aracında bir düzenleme yapılmıştır (27.12.2011)
 • Rapor tasarlama aracında genel bir güncelleme yapılmıştır (18.01.2012)
 • Telefon rehberine Dışarından Veri Alma sonrasında "kayıt zaten var" uyarısıyla eklemenin yapılmamasını gideren bir düzenleme yapılmıştır (09.04.2012, Ref:Efeler Park)

 

 

Geliştirme No : 11 (24 Ekim 2011)

 

 • Cari işlemlerden istediklerinizi seçip, seçtiğiniz işlemler için kolayca belge (fatura, satış kaydı vs..) yazdırabileceğiniz Toplu Yazdırma Ekranı eklenmiştir.
 • Cari kartına veya Rehber kaydına email ve sms gönderimi için bazı ekranlara ilave menü ve linkler eklenmiştir.
 • Yeni cari işlem girişi ekranında "Değiştirme" modunda iken "F7:Kaydet" ve "F8:Kaydet ve Kapat" kısatuşlarının çalışması engellenmiştir. Bu kısatuşların "Değiştirme" modunda kullanılmaması gerekmektedir.
 • "Rapor Tasarımı" ekranında "Hesap" sekmesinin görünmemesiyle ilgili bir durum giderilmiştir (27.10.2011)

 

 

Geliştirme No : 10 (10 Ağustos 2011)

 

 • Randevu defteri ekranında her kullanıcının kendisine özel randevularını girebilmesi için "Kullanıcıya Özel Ajanda" özelliği eklenmiştir.

 

 

Geliştirme No : 09 (15 Haziran 2011)

 

 • TekSoft Email Modülü AjandaPro yazılımına entegre edilmiştir.
 • Cari ve telefon rehberi ekranlarında birçok alan üzerinde "Gelişmiş Jokerli Arama" yapabileceğiniz yeni arama özellikleri eklenmiştir.
 • Rapor yazdırma ekranlarına "Email ile Gönder" şeklinde istediğiniz raporu Email olarak gönderme seçeneği eklenmiştir.
 • Program versiyon numarası 2011 olarak güncellenmiştir.
 • Rapor tasarımında veya yazdırmada ilk güncelleme sonrasında oluşan bazı durumlar nedeniyle bir düzenleme yapılmıştır (28.06.2011)

 

 

Geliştirme No : 08 (01 Temmuz 2010)

 

 • Randevu Defteri ekranına Konu, Yer, ve Açıklama alanlarına göre randevu kayıtları üzerinde arama yapabileceğiniz ARA seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile randevu kayıtları üzerinde kolayca arama yapabiliyor, arama sonucunda bulunan kayıtları ekranda görebiliyor, izleme-değiştirme modunda açabiliyor, veya isterseniz raporlayabiliyorsunuz.
 • Cari Kartı ve Telefon Rehberi Girişlerinde bazı alanlar için (Telefon Kategorisi, Cari Gurubu vs) varsayılan değerleri belirleyebileceğiniz ayar seçenekleri "Kişisel Ayarlar" sayfası altında "Veri Girişi" ayarları bölümüne eklenmiştir.

 

 

Geliştirme No : 07 (15 Mart 2010)

 

 • Cari Kartı Hareketleri ekranındaki "Yeni Cari İşlem" menüsü altına "Toplu Hakediş Girişi" seçeneği eklendi.
 • Fatura-İrsaliye gibi ürün satırları içeren raporlarda, ürün satırlarındaki birim fiyatı ve diğer alanlarda kaç kuruş hanesi/küsurat rakamı yazdırılacağını kolayca ayarlamanızı sağlayan "Raporlar için Gösterim Biçimi Ayarlama" aracı eklendi. Araca rapor yazdırma ekranınındaki rapor listesi üzerinde farenin sağtuşuna tıklayınca açılan menüden ulaşabilirsiniz.
 • Toplu SMS Gönderim Aracı ekranına, başka SMS gönderme programları için açtırdığınız SMS Hesabınızı (varsa) kullanabilmeniz için hesabınıza ait "Bayi Kodu" bilgisini girebileceğiniz bir alan eklendi. Böylece SMSClient programındaki (veya başka Mobildev tabanlı programlardaki) SMS hesaplarınızı kullanarak Ajanda üzerinden SMS gönderimi yapabilirsiniz.
 • Alış-Satış girişi ekranına kolayca iskonto uygulamanıza izin veren İskonto Uygulama Ekranını çağırma özelliği eklenmiştir. Eklenen iskonto uygulama ekranında toplam iskonto tutarını, veya iskontolu toplam tutarı girip Uygula seçerek Ajandanın iskonto yüzdelerini otomatik hesaplamasını kolayca sağlayabiliyorsunuz. (23.03.2010)
 • Alış-Satış kaydına ait ürünleri girerken, bir ürün için toplam miktarı ve toplam tutarı girdikten sonra ürünün olması gereken birim fiyatını Ajandanın otomatik hesaplamasını sağlayan bir seçenek eklenmiştir. Bu özelliği kullanmak için ürün satırında Miktarı alanına ürünün toplam miktarını giriyorsunuz. Daha sonra Birim Fiyatı alanına ürünün KDV Dahil Toplam Tutarını girdikten sonra Shift+Enter tuşuna basıyorsunuz (Shift tuşu basılı iken Enter tuşuna basmak). Bu durumda Ajanda girilen toplam miktar ve tutara göre olması gereken birim fiyatını otomatik hesaplıyor. (23.03.2010)
 • Toplu SMS gönderimi ekranında alınmaması gereken bir mesaj için düzenleme yapılmıştır. (29.03.2010)
 • DEMO modunda -bazı durumlarda- birden fazla cari kartı kaydedilmesine izin verilmemesini gideren bir düzenleme yapıldı (06.04.2010).
 • Raporlar İçin Gösterim Biçimi Ayarı işlemi sırasında, bazı kullanıcılarımızda işlemin %100 olmasına rağmen işlem sayacının artmaya devam etmesini gideren bir düzenleme yapıldı. (Ref:M.Kamil Safaltın, 06.04.2010).
 • Rapor Tasarım Ekranı açıldığında "Standart", "Biçim" ve "Düzen" araççubuklarının herzaman görünür olmasını sağlayan bir düzenleme yapıldı (06.04.2010).
 • Ana ekrandaki takvimin Randevu Defterinde randevu girilmiş günleri koyu renkte göstermesi için bir ayar seçeneği "Kişisel Ayarlar " ekranına eklenmiştir (14.04.2020).
 • Ana ekrandaki takvimde bir tarih üzerinde fareyle çift tıklayınca o tarihe ait randevu girme ekranının çağırılması özelliği eklenmiştir (14.04.2010).
 • Randevu ekranının başlangıçta hangi görünümle açılacağına ilişkin bir ayar seçeneği Randevu Defteri Ayarları ekranına eklenmiştir (14.04.2010).
 • Bütçe-Gider kayıtları için Fiş No bilgisinin gider kaydı yerine gelir kaydı şablonuna göre oluşturulmasını gideren bir düzenleme yapılmıştır (Ref:Öztürkler Metal; 15.04.2010)

 

 

Geliştirme No : 06 (14 Ocak 2010)

 

 • Kurulum programı yenilenmiş ve kurulum dosyasının boyutu küçültülmüştür. Programın versiyon numarası 2010 olarak güncellenmiştir. Genel Program Dosyaları için Dosya Bakım Aracı eklenmiştir.
 • Telefon Rehberinde kayıt silme işlemi sırasında alınabilen "Bu rehber kaydı için cari takip yapılıyor" uyarısıyla ilgili bir düzenleme yapılmıştır.

 

 

Geliştirme No : 06 (01 Ocak 2010)

 

 • Telefon Rehberine kayıt girişlerinde, Ad-Soyad alanının tekrarlanmasına izin veren bir ayar seçeneği eklendi (tekrara izin verilsin, verilmesin, kullanıcıya sorulsun, adsoyad dışında firma ve il bilgiside aynı ise kullanıcıya sorulsun gibi).
 • Telefon rehberine kayıt girişlerinde ad-soyad ve firma alanlarına veri girilmesinin mecburi olup olmamasına ilişkin ayarlar eklendi.
 • İlgili ayarlar programda "Ayarlar" menüsünden "Genel Ayarlar" seçilince gelen ekrandaki "Veri Girişi" sekmesi altında bulunmaktadır.
 • Vadeli cari işlem girişlerinde, cari işlemin vade tarihi için OTOMATİK bir randevu kaydı girilmesi özelliği eklendi. Bu özellik ile cari işlem ekranında bulunan "İşlem kaydedildiğinde, vadesi için randevu kaydı girilsin" kutusunu işaretleyerek kolayca cari işlemler için randevu kayıtları oluşturabiliyorsunuz. Önceden kaydedilmiş cari işlemler için bu özelliği kullanmak isterseniz, işlemi izleme modunda açıp "İşlem Menüsü" altından "Vadesi için Randevu Kaydı Girilsin" seçmeniz yeterlidir.
 • Ajanda ekranında cari işlem için girilmiş bir randevu kaydı üzerinde sağtuş menüsünden "İlgili cari işlemi göster" seçerek Cari İşlemi izleme modunda açabiliyorsunuz. Cari işlem için girilen randevu kayıtlarının Etiketi "Cari İşlem" şeklinde gösteriliyor ve Konu alanı parantez içerisinde işlem numarası olacak şekilde başlıyor.
 • Windows 7 ve Vista altında tablo başlıklarının rengi için bir düzenleme yapıldı (20.12.2009)

 

 

Geliştirme No : 05 (17 Ağustos 2009)

 

 • Rapor Yazdırma ekranına "Dosyaya Yazdır" seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile istediğiniz raporu yazıcı yerine bir dosyaya (PDF, Excel, Word, HTML vs) yazdırabiliyorsunuz. (Önceki sürümlerde raporları dosyaya yazdırma işlemi "Yaz" seçildikten sonra gelen yazıcı seçim ekranındaki "Dosyaya Yazdır" kutusu işaretlenerek yapılıyordu).
 • Özel süzgeç uygulamakla ilgili bazı iyileştirmeler yapılmıştır.
 • Bazı antivirüs programlarının Ajanda PRO ile uyumsuz olmasından dolayı programın ana çalışan dosyası tüm Antivirüs programlarıyla uyumlu olacak şekilde paketlenmiştir.

 

 

Geliştirme No : 04 (19 Mart 2009)

 

 • Bir cari kartının "Cari Durumu" için, bakiye eksi göründüğü halde "ALACAKLI" yerine "BORÇLU" yazılması durumu için bir düzenleme yapılmıştır. Eğer bu durumda görünen bir cari kartı varsa, bu cari kartına yaptığınız ilk cari işlem sonrası, veya cari kartı için yapılan ilk "değiştir" işlemi sonrası cari durumu alanında yazan yazı bakiyeye göre otomatik güncellenecektir.

 

Geliştirme No : 03 (12 Mart 2009)

 

 • Ajanda Pro yazılımı için, Dışarıdan Veri Alma özelliği eklenmiştir. Bu özellik ile Telefon Rehberi Kayıtları ve Cari Kartları için dışarıdaki bir dosyadan (Excel, Access, Text, XML) Ajanda içerisine veri alabiliyorsunuz. Üstelik son derece kolay ve kontrollü olarak bu işlemi yapabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, "Araçlar" menüsüden "Veri Araçları" altından "Dışarıdan Veri Al" seçmektir.

 

Geliştirme No : 02 (9 Mart 2009)

 

 • Araçlar menüsünden "Cari Kartları Listesi(Seçimli)" seçince gelen ekrana Yönetici İşlemleri ismi altında yeni özellikler eklenmiştir.
 • Seçilen Cari Kartlarını Sil: Bu işlem ile, ekranda seçilen cari kartları ve bu kartlara ait işlemler (varsa) tek bir aşamada kolayca silinebiliyor. Bu işlemle, artık cari takip yapmayacağınız kayıtları kolayca silebiliyorsunuz.
 • Toplu Hakediş Girişi: Abonelik, maaş, üyelik, aidat gibi belirli bir plan dahilinde sizin ödeyeceğiniz (veya size ödenecek) kayıtların hepsini birden kolayca girebilmeniz için "Toplu Hakediş Girişi" ekranı geliştirilmiştir. Bu ekranda istediğiniz plan dahilinde seçtiğiniz cari kartları için Hakediş kayıtlarının oluşturulmasını, ve oluşturulan Hakediş kayıtlarının toplu olarak eklenmesini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eklenen yönetici işlemleri, son derece denetimli olarak yapılmakta, çok kullanıcılı ortamlarda kullanıcının Yönetici yetkisi veya Dönem Devir yetkisi bulunmuyorsa, işlemi yapmasına izin verilmemektedir (yanlışlıkla yapılmasını engellemek amacıyla).
 • "Cari Kartları Listesi (Seçimli)" ekranındaki Hazır Süzgeç menüsüne yeni seçenekler eklenmiştir.
 • Bir cari işlemi silme aşamasında, silme komutuna ilişkin SQL metninin kullanıcıya gösterilmemesi için düzenleme yapılmıştır.

 

 

Geliştirme No : 01 (Önceki sürümlere - versiyon 1.x - göre değişenler)

 

 • Ajanda Pro yazılımı, KTS (Kolay Ticari Set) altyapısı kullanılarak tamamen yenilenmiştir.
 • Dönem Bazında Çalışma : Ajanda Pro, bu sürümden itibaren her çalışma yılı için bir dönem oluşturuyor ve her yılın bilgilerini ayrı olarak tutuyor. Önceki yıldan sonrakine geçişte, "Dönem Deviri" işlemiyle, bilgilerinizi sonraki yıla tamamen veya devirli olarak aktarabiliyorsunuz, ve istediğiniz zaman önceki dönemleri açıp, bu dönemlerdeki bilgilerinizi görebiliyorsunuz.
 • Yeni Kişisel Ayar Seçenekleri : Renkler, performans, görünüm ve veri girişi için birçok yeni ayar seçeneği eklenmiştir.
 • Döviz Kuru Takibi : Döviz kurlarını (USD, EURO ve Sterlin) takip edebileceğiniz, ve kurları online güncelleyebileceğiniz bir ekran eklenmiştir.
 • Vadeli İşlemler İçin Uyarı : Vadeli cari işlemlerden istedikleriniz için "vadesinde uyarı verilmesini" aktifleştirebiliyor, vadeli işlemler ve taksitler için açılışta uyarı alabiliyorsunuz.
 • Hazır Süzgeçler : Birçok yeni hazır süzgeç eklenmiş ve bazı ekranlara "iki tarih arası" kayıtları gösteren kalıcı tarih süzgeci özelliği eklenmiştir.
 • Performans : Altyapı tamamen (%100 SQL) ile değiştirilmiştir. Raporlar ve analizler çok daha hızlı alınmaktadır.
 • Toplu SMS gönderimi : Cari kartlarından veya telefon rehberi kayıtlarından istediklerinize kolayca toplu SMS gönderimi yapabiliyorsunuz.
 • Çek-Senet Takibi Ekranı : Çek-Senet kayıtlarını birarada görebileceğiniz, süzgeç uygulayıp rapor alabileceğiniz yeni bir ekran eklenmiştir.
 • Analizler : Gelir-Gider Analizi, Kredi Kartıyla yapılan ödemeler analizi, Kredi kartıyla yapılan tahsilatlar analizi, cari işlem analizi, cari durum analizi gibi yeni analizler eklenmiştir. Analizler ana ekrandan kolayca yapılabilmekte, analiz sonuçları raporlanabilmektedir.
 • Kullanıcı Yetkileri : Kullanıcı tanımlama ve yetkilendirme ekranı yenilenmiş, yeni yetkilendirme seçenekleri eklenmiştir.
 • Raporlar : Detaylı hesap ekstreleri, Argox barkod yazıcılar için hazır şablonlar, analiz raporları başta olmak üzere yeni raporlar eklenmiştir.
 • Dönemli çalışmaya geçildiğinden, dönem tanımlama, silme, dönem dosyaları bakımı, dönem deviri, dönem yedekleme, yedekten geri yükleme gibi araçlar-ekranlar eklenmiştir.
 • Cari Kartları Listesi (seçimli) : Cari kartlarından istediklerinizi seçip, seçilen cari kartları için rapor yazdırabileceğiniz ve SMS gönderimi yapabileceğiniz yeni bir ekran eklenmiştir.
 • Telefon Rehberi ve Cari Kartları dosya bazında ayrılmıştır : Önceki sürümlerde Telefon Rehberi ve Cari kartları aynı dosyada tutuluyordu. Bu sürümle birlikte, telefon rehberi ve cari kartları farklı dosyalarda tutulmaktadır ve farklı gurup (kategori) dosyalarını kullanmaktadır.
 • Çabuk Çağırma Tuşları : Program içerisinde tüm ekranlardan, bazı özellikleri "çabuk çağırma" özelliği ile çağırabiliyorsunuz (F1: Randevu ekranını gösteriyor, F2 : Telefon Rehberi ekranını gösteriyor, Ctrl+H: Hesap Makinesini gösteriyor, Ctrl+M : SMS gönderim aracını çağırıyor, Ctrl+G: Günlük ekranını çağırıyor).
 • Ana ekran ve diğer ekranlarda, görünüm bariz şekilde değişmiş, ve birçok ekrana yeni seçenekler/özellikler eklenmiştir.
 • Lisanslama sistemi yenilenmiştir. Önceki sürümleri kullanan kullanıcılarımız, bizi arayarak bu sürüm için aktivasyon yaptırabilirler (ücretsizdir).

 

CafeMatic Internet Cafe Yönetim Yazılımı

CafeMatic

KTS (Kolay Ticari Set)

 

LabControl

 

Ajanda PRO