TekSoft Ana Sayfa

 

KTS.SERi - Önceki sürümden geçiş

 

Eğer KTSPRO kullanıyor ve KTS.SERi sürümüne geçmek istiyorsanız, kolaylıkla geçiş yapabiliyorsunuz. 15.03.2008 tarihinden önce KTSPRO sürümü lisansına sahip tüm kullanıcılarımızdan isteyenler, KTS.SERi sürümüne ücretsiz geçiş yapabilirler.

 

Bu site 800x600 ve üzeri çözünürlüklerde Internet Explorer 5 veya üzeri tarayıcılar için dizayn edilmiştir.

 

 

NASIL GEÇİŞ YAPABİLİRİM? KARMAŞIK BİR İŞLEM Mİ VAR?

 

KTS.SERi sürümü, verileri bazında KTSPRO sürümüyle oldukça uyumludur. Bu nedenle geçiş işlemi çok kolay (veya isterseniz otomatiktir).

 

Geçiş için aşağıdaki iki yöntemden birini tercih edebilirsiniz (birinci yöntem tavsiye edilir):

 

1. YÖNTEM

 

Bilgisayarınızda kurulu olan KTSPRO program klasörünün bir kopyasını alıyor ve kopyaladığınız klasörün adını KTSSERI olarak değiştiriyorsunuz. (Örneğin KTSPRO programı c:\program files\ktspro klasöründe kurulu ise, c:\program files\ktspro klasörünün bir kopyasını KTSSERI ismiyle c:\program files\ktsseri klasörü olarak oluşturunuz.)

 

Daha sonra KTS.SERi kurulum programını çalıştırıyorsunuz (KTSSerikur.exe dosyasını çalıştırıyorsunuz). Kurulum ekranlarını takip ederken, aşağıdaki "Yükleme Klasörünü" belirleme ekranında KTS.SERi programının kurulacağı klasör olarak yukarıdaki paragrafta bahsedilen kopyalayıp oluşturduğunuz KTSSERI klasörünü gösteriyorsunuz:

 

Eğer ekranda yazan klasör, sizin oluşturduğunuz klasörden farklı ise, "Değiştir" düğmesine tıklayarak oluşturduğunuz KTSERI klasörünü gösteriyorsunuz.

 

Daha sonra kurulum tamamlanana kadar "İleri" seçip, kurulumu sonlandırıyorsunuz.

 

Masaüstünde oluşturulan KTS.SERi kısayoluna çift tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz. Programı çalıştırdığınızda, önceki sürümdeki mevcut firma ve dönemleri görmeniz gerekir. Bir çalışma dönemini seçip "Firmayı Aç" düğmesine tıkladığınızda, aşağıdaki onay ekranı gösterilir:

 

Ekrandaki yazıda belirtildiği gibi, veritabanınız güncellenecek ve 1.6 ya otomatik yükseltilecektir. "Evet" demeniz durumunda, yükseltme işlemi yapılır ve firmanızı açabilirsiniz.

 

Yukarıdaki işlem sonucunda, verileriniz otomatik güncellenmiş olur. Ancak KTS.SERi kurulumu, mevcut rapor tanımlarında kullanıcı tarafından yapılan değişiklikleri korumak amacıyla RAPOR tanımları dosyasının üzerine yazmamaktadır. KTS.SERi kurulumu, yaklaşık 70 adet yeni rapor içerdiğinden, bu raporların da eklenmesi işlemi yapılmalıdır. Bu işlem son derece kolaydır ve aşağıdaki gibi yapılacaktır:

 

"Ayarlar" menüsünden "KTS Rapor Tanımları" seçiyorsunuz. Karşınıza KTS rapor tanımları ekranı gelir:

 

Ekranın sadece ilgili bölümü gösterilmiştir. Ekrandaki "Rapor Güncelleme Aracı" düğmesine tıklayıp rapor güncelleme aracını çağırıyorsunuz:

 

Bu ekranda, rapor güncelleme dosyasının adını girmeniz veya göstermeniz gerekiyor. Büyüteç simgeli gösterme düğmesine tıklarsanız, otomatik olarak "NEWRAPOR.DAT" isimli dosya size gösterilecektir. "NEWRAPOR.DAT" dosyasını seçip, "Dosyayı Aç" düğmesine tıkladığınızda, KTS.SERi yeni raporlar bulunduğunu (yeni rapor varsa) ve bunları programa eklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Soruya Evet demeniz halinde, yeni raporlar programa eklenecektir.

 

Başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu aşamadan sonra, KTS.SERi lisanslama işlemi için bizi arayabilirsiniz.

 

 

2. YÖNTEM

 

KTS.SERi programını KTSSeriKur.exe kurulum dosyasını çalıştırarak kuruyorsunuz (yani önceki sürümden bağımsız kurulum yapıyorsunuz.)

 

Kurulum sonlanınca, masaüstünde oluşan KTS.SERi kısayolunu kullanarak programı çalıştırıyorsunuz. Program açılışta boş olarak gelir (henüz bir firma ve dönem tanımlanmamıştır). Firmanızı ve döneminizi oluşturuyorsunuz. Daha sonra, oluşturduğunuz yeni döneme, KTSPRO yedek dosyasından geri yükleme yaparak bilgilerinizi KTS.SERi sürümüne aktarmış oluyorsunuz.

 

NOT : Bu şekilde KTSPRO yedek dosyasından geri yüklemeyle geçişte, sadece firma bilgileri geçer (stok, cari, alış, satış, çek, senet... vs). Ancak KTSPRO raporlarında herhangi bir özelleştirme yaptıysanız, bu özelleştirmeleri KTS.SERi sürümüne raporlar için "Export-Import" seçeneklerini kullanarak aktarmanız gerekir. Ayrıca Telefon Rehberi ve Ajanda bölümünde bilgileriniz varsa, bu bilgiler de KTS.SERi sürümünde görünmez. Bu bilgileri dosya kopyalayarak aktarabilirsiniz. (KTSPRO program klasörü altındaki DATAGENEL dizini altında bulunan ve adı TELEFON, AJANDA ve TGURUP ile başlayan dosyaları, KTS.SERi program klasörü altındaki DATAGENEL dizinine kopyalamanız telefon rehberi ve randevu defteri bilgilerini aktarmanız için yeterlidir.)

 

ÖNEMLİ NOT : Eğer daha öncek KTS.SERi Beta sürümünü test amaçlı olarak kurduysanız, beta sürümüne ait dosyaları siliniz veya KTS.SERi tam sürümü beta sürümünden farklı bir klasöre kurunuz.

 

CafeMatic Internet Cafe Yönetim Yazılımı

CafeMatic

KTS (Kolay Ticari Set)

 

LabControl

 

Ajanda PRO

 

QuickFind İngilizce-Türkçe Sözlük

QuickFind

 

KPDS Made Easy KPDS Sınavı Hazırlık CDsi

 

Dr. Data Hasta Kayıt ve Takip Yazılımı